PIŁKA NOŻNA. Szara jesień w oświęcimskim wydaniu

14 grudnia 2018 Autor: png
Na półmetku sezonu biało-niebiescy zajmują dziewiąte miejsce w czwartoligowych rozgrywkach. Fot. (png)

Na półmetku sezonu biało-niebiescy zajmują dziewiąte miejsce w czwartoligowych rozgrywkach. Fot. (png)

Nie była to udana runda zarówno dla piłkarzy trzecioligowej Soły, jak i klasę niżej notowanej Unii. Obie ekipy wypadły poniżej oczekiwań kibiców i przede wszystkim swoich możliwości. Potencjał w obu zespołach jest niewątpliwie większy, niż wskazuje na to miejsce w tabeli na półmetku rozgrywek.

Po porażkach w końcówce rundy sytuacja Soły w trzeciej lidze jest wyjątkowo trudna. Podopieczni Łukasza Surmy tracą punkt do Spartakusa Daleszyce i Podlasia z Białej Podlaskiej. Wszystkie te trzy drużyny znajdują się w strefie spadkowej. Póki co, bezpieczni są dopiero Czarni z Połańca do których Soła traci cztery "oczka".

Jesienny dorobek solarzy to dwanaście punktów w siedemnastu spotkaniach. Soła wygrała trzy mecze i tyle samo zremisowała. W jedenastu przypadkach lepsi okazywali się rywale. Drużyna z Plant legitymuje się ujemnym bilansem bramkowym 16 do 35. Na wiosnę będzie walczyła o utrzymanie statusu trzecioligowca. Zadanie nie będzie jednak łatwe do wykonania.

Z kolei czwartoligowa Unia uplasowała się w środku stawki. Biało-niebiescy prowadzeni przez Jacka Dobrowolskiego po pierwszej rundzie zajmują dopiero dziewiąte miejsce w czwartej lidze. Unia wygrywała sześciokrotnie i tyle samo razy musiała uznać wyższość rywali. Trzy mecze zakończyły się podziałem punktów.

Straty są tak duże, że trudno marzyć o nawiązaniu walki o awans. Tabelę IV ligi otwiera Jutrzenka Giebułtów (14 punktów więcej od Unii). Lider ma trzy "oczka" przewagi nad Dalinem Myślenice i sześć przewagi nad trzecią Węgrzcanką. Czwarta jest Słomiczanka Słomniki, a piąte miejsce zajmuje beniaminek z Jawiszowic.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy