PIŁKA NOŻNA. Tak dla Pucharu, nie dla ligi...

12 czerwca 2020 Autor: png
W finale Pucharu Polski na szczeblu oświęcimskiego podokręgu dojdzie do derbowego starcia kęckiego Hejnału ze Zgodą Malec. Fot. Szymon Chabior

W finale Pucharu Polski na szczeblu oświęcimskiego podokręgu dojdzie do derbowego starcia kęckiego Hejnału ze Zgodą Malec. Fot. Szymon Chabior

Takie decyzje podjął zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Pandemia koronawirusa spowodowała, że wszystkie rozgrywki od trzeciej ligi w dół zostały zakończone. Za ostateczne uznano tabele po rundzie jesiennej. Zupełnie inaczej jest z rozgrywkami Pucharu Polski....

Popularny "Puchar Tysiąca Drużyn" w regionie musi zostać dokończony. Ostatecznym terminem zakończenia rywalizacji jest 15 sierpnia. Do tego czasu musi zatem zostać rozegrany małopolski finał Pucharu Polski. Najpierw musi się jednak zakończyć rywalizacja w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i zachodniej części Małopolski.

Polski rząd znosi kolejne obostrzenia dotyczące walki z koronawirusem i rzecz jasna dotyczą one także sportu. Można już rozgrywać mecze sparingowe i wszystko wskazuje na to, że właśnie podczas lipcowych gier kontrolnych dokończone zostaną pucharowe rozgrywki w naszym regionie.

A jak wygląda pucharowa sytuacja w oświęcimskim powiecie? Kto pozostał na placu boju i kto zagra pierwsze mecze o konkretną stawkę? W oświęcimskim podokręgu do rozegrania pozostał finał w którym dojdzie do derbów kęckiej gminy. Hejnał Kęty zmierzy się ze Zgodą Malec.

W PPN Chrzanów po trofeum sięgnęła Victoria 1918 Jaworzno, zaś w PPN Wadowice triumfował Orzeł Ryczów. Te dwie drużyny zmierzą się w starciu, którego stawką będzie udział w finale zachodniej Małopolski. Wolny los w tym finale otrzymał mistrz PPN Oświęcim, czyli Hejnał lub Zgoda.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 12.06.2020 19:56
Termin zarezerwowany na finał oświęcimskiego PPN to 4-5 lipca. Z czwartej ligi wycofała się kolejna ekipa - Skawinka Skawina.