PIŁKA NOŻNA. Tercet rozstrzygnie między sobą losy awansu

09 maja 2018 Autor: png
Kęczanie tracą cztery punkty do Rajska i nie tylko muszą z nimi wygrać u siebie, ale i czekać na potknięcie lidera w innych meczach. Fot. Szymon Chabior

Kęczanie tracą cztery punkty do Rajska i nie tylko muszą z nimi wygrać u siebie, ale i czekać na potknięcie lidera w innych meczach. Fot. Szymon Chabior

Przed rozpoczęciem rundy rewanżowej w oświęcimskiej klasie A wszystko wskazywało na to, że losy mistrzostwa rozstrzygną między sobą zespoły z Kęt, Rajska i Brzeszcz. Nic w tym temacie nie zmieniło się na półmetku rewanżów. Decydujące mecze dopiero przed nami. Kolosalne znaczenie będą miały bezpośrednie pojedynki zainteresowanych ekip.

Na początku rundy wiosennej zadyszka dopadła kęczan. Hejnał stracił aż osiem punktów (porażki z Sołą Łęki, Strumieniem Polanka Wielka, remis ze Zgodą Malec) i pozycję lidera. W dwóch ostatnich kolejkach podopieczni Łukasza Szczepaniaka wygrywali w szalonych okolicznościach. Po zwycięstwie w Przeciszowie 4:3, pokonali na wyjeździe LKS Bobrek 5:3.

W walce o awans ciągle liczą się brzeszczanie. Górnik na wiosnę stracił cztery "oczka" (remisy na swoim stadionie z Przeciszovią i Bobrkiem), ale ostatnio gromi swoich rywali. Wicelider ma na rozkładzie Skawę Podolsze (8:1), LKS Bulowice (6:0), Sołę Łęki (6:1) i LKS Piotrowice (6:1). Te wyniki muszą robić wrażenie na konkurentach do mistrzostwa.

Najrówniej gra jednak LKS Rajsko. Podopieczni grającego trenera, Grzegorza Bąka prezentują się najsolidniej. Wygrywają mecz za meczem i póki co nie zanotowali w rundzie rewanżowej punktowych strat. Dzięki temu awansowali na pozycję lidera i wydają się być głównym faworytem do awansu. Wszystko jednak zweryfikuje boisko, a konkretnie pojedynki Rajska w Brzeszczach i Kętach.

W tabeli oświęcimskiej klasy A prowadzi Rajsko. Lider o jeden punkt wyprzedza Górnika i ma cztery więcej od trzeciego Hejnału. Brzeszczanie rozegrali jednak o jedno spotkanie więcej. W najbliższej serii najtrudniejsze zadanie czeka właśnie zespół z Brzeszcz, który wybiera się do Polanki Wielkiej. Rajsko zmierzy się u siebie z Piotrowicami, a Hejnał będzie podejmował Bulowice.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Kibic Brzeszcz , 09.05.2018 15:00
Rajsko czekamy juz na was w brzeszczach . Rajsko wieczna A klasa