PIŁKA NOŻNA. Uczcili pamięć Włodzimierza Gąsiorka

29 lipca 2015 Autor: PNG

Soła Kobiernice zajęła pierwsze miejsce w kolejnej edycji piłkarskiego memoriału im. Włodzimierza Gąsiorka. Nie wyniki były jednak w tym przypadku najważniejsze, lecz idea pielęgnowania pamięci. Włodzimierz Gąsiorek był trenerem Soły Kobiernice i Niwy Nowa Wieś. Z tym ostatnim zespołem wygrał rozgrywki oświęcimskiej klasy A, zdobywając promocję do ligi okręgowej. Odszedł nagle w wieku zaledwie 44 lat.

Piłkarzom Niwy nie udało się zdobyć gola w dwóch memoriałowych meczach. Fot. (png)

Piłkarzom Niwy nie udało się zdobyć gola w dwóch memoriałowych meczach. Fot. (png)

W Kobiernicach i Nowej Wsi nie zapomnieli o swoim trenerze. Rokrocznie rozgrywany jest memoriał, którego gospodarzem jest przemiennie Soła Kobiernice i Niwa Nowa Wieś. Tegoroczną edycję rozegrano na stadionie w Nowej Wsi.

Oprócz zespołu gospodarzy i Soły Kobiernice z zaproszenia do udziału w turnieju skorzystała Zapora Porąbka. Grano systemem każdy z każdym. W pierwszym spotkaniu Niwy z Zaporą gole nie padły. Dwa pozostałe mecze zakończyły się zwycięstwami Soły. W obu przypadkach zanotowano wyniki 1:0. Najpierw kobierniczanie w takich rozmiarach pokonali Zaporę, a później Niwę.

Puchar dla najlepszej drużyny odebrał zatem kapitan Soły Kobiernice, a wszyscy umawiali się już na kolejną edycję memoriału im. Włodzimierza Gąsiorka. Przyszłoroczna odbędzie się w Kobiernicach. Czy podopieczni Kamila Żmudy wezmą rewanż? Przekonamy się za rok...

Podczas memoriału Niwa Nowa Wieś grała w składzie: Pałamarczuk, Gacur (bramkarze), Góral, Naglik, Piskorek, Makowski, Luranc, Zwaryczuk, Tlałka, Michałek, Stawowczyk, Swarzyński, Klimczyński. Trener: Kamil Żmuda.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy