PIŁKA NOŻNA. Unia będzie gonić lidera, czyli apetyt rośnie w miarę jedzenia

26 grudnia 2017 Autor: png
Piłkarze oświęcimskiej Unii mają za sobą bardzo udaną rundę jesienną. Fot. Szymon Chabior

Piłkarze oświęcimskiej Unii mają za sobą bardzo udaną rundę jesienną. Fot. Szymon Chabior

Jedenaście zwycięstw, tylko jeden remis i trzy porażki. Tak grali piłkarze oświęcimskiej Unii w rundzie jesiennej czwartoligowych rozgrywek. W efekcie biało-niebiescy zajmują czwarte miejsce z niewielką stratą do lidera. Prowadzi krakowski Hutnik wraz z Wiślanką Grabie. Ten duet o trzy punkt wyprzedza Górnika Wieliczka i ma pięć "oczek" przewagi nad zespołem z Oświęcimia.

To wszystko sprawia, że podopieczni Jacka Dobrowolskiego mają bardzo dobrą pozycję wyjściową przed rundą rewanżową. W ostatniej kolejce trzy punkty stracił prowadzący Hutnik. Ekipa z Nowej Huty uległa niespodziewanie na swoim stadionie Orłowi Ryczów 1:2. Ten wynik niewątpliwie jeszcze bardziej uatrakcyjnia perspektywę wiosennych spotkań o mistrzostwo i awans do trzeciej ligi.

- Mamy za sobą bardzo udaną rundę - podkreśla Jacek Dobrowolski, trener Unii. - Latem mieliśmy sporo zmian kadrowych, ale to już za nami. Z czasem drużyna nabrała właściwego rytmu. Młodzi chłopcy wiele się nauczyli, mając obok siebie tak rutynowanych i doświadczonych zawodników jak Maciej Iwański, Bartosz Praciak, czy Marcin Pluta. Naszą siłą był kolektyw i chciałbym, aby tak samo było na wiosnę - stwierdził szkoleniowiec oświęcimian.

W ostatnim przed zimową przerwą pojedynku o punkty unici walczyli na wyjeździe z Olkuszem. Podopieczni Jacka Dobrowolskiego zagrali wręcz koncertowo i zwyciężyli 5:1 (2:0). Głównym dyrygentem oświęcimskiej orkiestry był Bartosz Praciak, który aż czterokrotnie zmusił olkuskiego golkipera do kapitulacji. Jednego gola dorzucił Przemysław Dudzic. Było to piąte zwycięstwo z rzędu!

Minionej jesieni unici bardzo dobrze radzili sobie na wyjazdach. Wygrali aż siedem z ośmiu spotkań! Tylko jedno zakończyło się remisem. To bardzo dobrze wróży przed szalenie ważną inauguracją rewanżów. 17 marca Unia zagra na Suchych Stawach z liderem! W Oświęcimiu było 2:5 dla Hutnika. Kibice biało-niebieskich liczą zatem na rewanż.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Unia , 27.12.2017 20:50
Jak to jest dobrze zarządzana drużyna, słowa uznania!