PIŁKA NOŻNA. Unia pod "Białą Gwiazdą"

11 kwietnia 2018 Autor: png
Biało-niebiescy ciągle czekają na pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej. Fot. Szymon Chabior

Biało-niebiescy ciągle czekają na pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimska Unia podpisała partnerską umowę z krakowską Wisłą. To spore wyróżnienie dla całego klubu z ulicy Legionów. Dzięki temu, biało-niebiescy dołączyli do elitarnego grona pięciu innych z którymi wpółpracuje "Biała Gwiazda". Wcześniej Wisła związała się z Piastem Skawina, Juventą Starachowice, Futbolem Brzączowice i Akademią Piłkarską Czarny Dunajec.

Tymczasem podopieczni Jacka Dobrowolskiego ciągle czekają na pierwsze w tym roku ligowe zwycięstwo. Oby tak się stało już w najbliższym pojedynku z krakowską Clepardią (18 kwietnia, godz. 17.30). To zespół niżej notowany od oświęcimian. Zajmuje jedenaste miejsce z dorobkiem 18 punktów (5 zwycięstw, 3 remisy, 10 porażek). Jesienią Clepardia przegrała na swoim stadionie z Unią 1:3.

Wygrana unitom będzie wyjątkowo potrzebna. W trzech pierwszych meczach z Hutnikiem w Nowej Hucie, Dalinem w Myślenicach i Orłem Piaski Wielkie u siebie, biało-niebiescy uzbierali zaledwie punkt. W ostatnim pojedynku z Orłem, oświęcimianie objęli prowadzenie po akcji Pietraszki i skutecznym uderzeniu Skrzypca. Po zmianie stron broniący się przed spadkiem przyjezdni zdobyli wyrównującego gola i niespodzianka stała się faktem.

Zestaw par XX kolejki w czwartej lidze:
Górnik Wieliczka - Iskra Klecza Dolna (14 kwietnia, godz. 11)
TS Węgrzce - Pcimianka Pcim (14 kwietnia, godz. 13)
Dalin Myślenice - Jutrzenka Giebułtów (14 kwietnia, godz. 16.30)
Beskid Andrychów - Orzeł Ryczów (14 kwietnia, godz. 17)
Hutnik Kraków - KS Olkusz (15 kwietnia, godz. 15)
Wiślanka Grabie - Sosnowianka Stanisław Dolny (15 kwietnia, godz. 16)
UNIA OŚWIĘCIM - Clepardia Kraków (18 kwietnia, godz. 17.30)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy