HOKEJ NA LODZIE. Unia z pierwszym zwycięstwem!

18 września 2017 Autor: png
Oświęcimianie przywieźli z Gdańska dwa punkty. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimianie przywieźli z Gdańska dwa punkty. Fot. Szymon Chabior

Jest pierwsze zwycięstwo biało-niebieskich w tym sezonie, chociaż tylko za dwa punkty. Trzeba je jednak bardzo szanować, bo długo wydawało się, że podopieczni Josefa Dobosza wrócą do domu z pustymi rękami. Bohaterem Unii był niewątpliwie Radim Haas.

Pierwsza odsłona pojedynku w gdańskiej hali "Olivii" nie przyniosła goli. Znakomicie dla Unii rozpoczęło się drugie 20 minut. Po dograniu zza bramki Jana Danecka pierwsze trafienie po powrocie do Oświęcimia zaliczył Adrian Kowalówka. Później jednak przewagę uzyskali gospodarze.

Po uderzeniu z dystansu Kamila Dolnego miejscowi doprowadzili do remisu, a jeszcze przed drugą przerwą objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Vlastimil Bilcik i Unia znalazła się "pod ścianą". Kiedy wydawało się, że komplet punktów pozostanie w Gdańsku, Radim Haas wykorzystał sytuację jeden na jeden z bramkarzem. W dogrywce znowu o sobie dał znać Haas, który strzałem z nadgarstka zapewnił oświęcimianom dwa punkty.

W pozostałych meczach:
SMS PZHL Katowice - PGE Orlik Opole 1:7 (0:4, 1:2, 0:1)
Comarch Cracovia - TatrySki Podhale Nowy Targ 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
GKS Tychy - Polonia Bytom 6:2 (4:1, 2:0, 0:1)

MH AUTOMATYKA Gdańsk - UNIA Oświęcim 2:3 po dogrywce (0:0, 2:1, 0:1, 0:1 w dogrywce)
Bramki: 0:1 A. Kowalówka (Danecek, Riha) 20.36, 1:1 Dolny (Szczerbakow, Samusienka) 29.19, 2:1 Bilcik (Vitek) 38.18, 2:2 Haas 56.32, 2:3 Haas (Tabacek) 61.28. Sędziowali: Krzysztof Kozłowski oraz Przemysław Gabryszak i Piotr Matlakiewicz. Kary:12 i 16.
AUTOMATYKA: Haradziecki - Bilcik, Dolny, Steber, Polodna, Skutchan - Lehmann, Wachowski, Vitek, Stasiewicz, Samusienka - Kantor, Wysocki, Strużyk, Pesta, Marzec -Maciejewski, Szczerbakow, Różycki, Wrycza.
UNIA: Fikrt - A. Kowalówka, Vosatko, Riha, Danecek, S. Kowalówka - Gabryś, Tabacek, Haas, Piotrowicz - Gębczyk, Saur, Malicki, Paszek, Wanat oraz Wojtarowicz.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
korek, 18.09.2017 09:35
Brawo Unia. W środe z cracovią trzeba postarac sie o sensacje.