PIŁKA NOŻNA. Upalne lato w pełni, a piłkarze rozpoczynają rundę jesienną

10 sierpnia 2018 Autor: png
Solarze zainaugurują nowy sezon wyjazdowym spotkaniem z Sokołem Sieniawa. Fot. (png)

Solarze zainaugurują nowy sezon wyjazdowym spotkaniem z Sokołem Sieniawa. Fot. (png)

Dobiegł końca czas przygotowań, gdzie wyniki test-meczy nie miały większego znaczenia. Pora na poważne granie o ligowe punkty. Przed nami długo wyczekiwana przez kibiców inauguracja rundy jesiennej. Trzecioligowa Soła zagra w Sieniawie z beniaminkiem - Sokołem. Klasę niżej notowana Unia będzie podejmowała Wiślankę Grabie, a debiutujący na czwartoligowym froncie LKS Jawiszowice pojedzie do Olkusza.

Do sezonu 2018/19 solarze przystąpią pod wodzą nowego trenera. Tomasza Świderskiego (został asystentem w łódzkim Widzewie) zastąpił Wojciech Skrzypek. Cel stawiany przed zespołem jest jasno sprecyzowany. Oświęcimianie będą bronili się przed uniknięciem degradacji. Drużyna z Plant ma za sobą jeden oficjalny mecz w tym sezonie. W drugiej rundzie rozgrywek Pucharu Polski Soła rozbiła w Malcu miejscową Zgodę aż 9:0.

Podokręg Piłki Nożnej w Oświęcimiu w nowym sezonie będzie reprezentowany przez aż dwie drużyny w czwartej lidze. Obok Unii zaprezentuje się klasyczny beniaminek, czyli LKS Jawiszowice. Na co stać reprezentanta brzeszczańskiej gminy? Odpowiedź poznamy po kilku pierwszych meczach. Jawiszowianie rozpoczynają rozgrywki od dwóch wyjazdów. Najpierw zagrają w Olkuszu (sobota), a już w najbliższą środę pojadą na spotkanie z Orłem Piaski Wielkie.

I kolejka w trzeciej lidze:
Orlęta Radzyń Podlaski - Motor Lublin (sobota, godz. 17)
Wisła Puławy - Wisła Sandomierz (sobota, godz. 17)
Czarni Połaniec - Podlasie Biała Podlaska (sobota, godz. 17)
Hutnik Kraków - Spartakus Daleszyce (sobota, godz. 17)
Stal Kraśnik - Avia Świdnik (sobota, godz. 17)
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Wiślanie Jaśkowice (sobota, godz. 17)
Stal Rzeszów - Wólczanka Wólka Pełkińska (sobota, godz. 17)
Chełmianka Chełm - Podhale Nowy Targ (sobota, godz. 17.30)
Sokół Sieniawa - SOŁA OŚWIĘCIM (niedziela, godz. 17)

I kolejka w czwartej lidze:
KS Olkusz - LKS JAWISZOWICE (sobota, godz. 11)
Dalin Myślenice - Orzeł Ryczów (sobota, godz. 17)
Słomniczanka Słomniki - Beskid Andrychów (sobota, godz. 17)
Kaszowianka Kaszów - Clepardia Kraków (niedziela, godz. 14)
Pcimianka Pcim - Górnik Wieliczka (niedziela, godz. 17)
Orzeł Piaski Wielkie - MKS Trzebinia (niedziela, godz. 17)
Węgrzcanka Węgrzce Wielkie - Jutrzenka Giebułtów (niedziela, godz. 17)
UNIA OŚWIĘCIM - Wiślanka Grabie (niedziela, godz. 17.30)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 11.08.2018 17:38
Na szczeblu wojewódzkim na razie dobrze, Jawiszowice w Olkuszu 3-0 do przodu czekamy na Unię.