PIŁKA NOŻNA. Upiorna końcówka rundy jesiennej

19 listopada 2017 Autor: png
Solarze pożegnali piłkarską jesień w fatalnym stylu. Porażka w Wiślanami była już czwartą z rzędu. Fot. (png)

Dobrze, że to już koniec. Takie były najłagodniejsze stwierdzenia kibiców solarzy, którzy opuszczali stadion im. Braci Kisielińskich w Oświęcimiu po ostatnim meczu rundy jesiennej. Soła na swoim obiekcie podejmowała ekipę Wiślan Jaśkowice i przegrała 1:2. Była to już czwarta z rzędu porażka drużyny z Plant.

W przeciwieństwie do Soły, drużyna z Jaśkowic wygrała cztery ostatnie spotkania! Pokonała kolejno JKS 1909 Jarosław 4:2 u siebie, Spartakusa Daleszyce 4:1 na wyjeździe i wreszcie MKS Trzebinię 2:1 na swoim stadionie. Teraz zwyciężyła Sołę. W tym sezonie Wiślanie występują w roli beniaminka i radzą sobie bardzo dobrze. W rundzie jesiennej zgromadzili o trzy "oczka" więcej od solarzy.

Przyjezdni potrzebowali niespełna pięciu minut, aby objąć prowadzenie. Soła próbowała doprowadzić do wyrównania, ale wynik przed przerwą nie uległ zmianie. Krótko po zmianie stron Bartosz Czarnecki wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i Wiślanie prowadzili już 0:2. Nadzieję w oświęcimskie serca wlał Jakub Snadny, który na 10 minut przed końcem zdobył kontaktowego gola.

Już podczas doliczonego czasu gry sędzia mógł podyktować "jedenastkę" dla gospodarzy. Podopieczni Sebastina Stemplewskiego domagali się karnego, bo ich zdaniem po uderzeniu Jakuba Snadnego piłka trafiła w rękę Nikodema Morawskiego. Sędzia miał jednak odmienne zdanie i czwarta z rzędu porażka oświęcimskiej drużyny stała się faktem.

SOŁA Oświęcim - WIŚLANIE Jaśkowice 1:2 (0:1)
Bramki: Snadny 80 - Labut 5, Czarnecki 49. Sędziował Łukasz Szczółko z Lublina. Żółte kartki: Dynarek, Wawoczny, Cygnar - Michał Morawski. Widzów: 150.
SOŁA: Gargasz - Jamróz, Kasolik, Drzymont, Szewczyk - Snadny, Gleń, Dynarek (74. Stankiewicz), Szymczak (46. Wawoczny) - Czapla (59. Hałgas), Cygnar.
WIŚLANIE: Ropek - P. Morawski, N. Morawski, Grzesicki, Żaba (89. Piekarski) - Czarnecki, Wcisło, Labut (46. Sosin), Marcin Morawski - Galos, Michał Morawski.