PIŁKA NOŻNA. Urodziny okraszone zwycięstwami

25 czerwca 2018 Autor: png
Niwa Nowa Wieś zapisała piękną, futbolową kartę. Fot. (png)

Niwa Nowa Wieś zapisała piękną, futbolową kartę. Fot. (png)

Niwa Nowa Wieś świętowała swoje 70. urodziny. Najlepszy czas dla tego zasłużonego klubu przypadł na okres kiedy klubem sterował Stanisław Pałamarczuk, grającym trenerem był Andrzej Tomala, a w napadzie gole jak na zawołanie strzelał popularny "Bolo", czyli Przemysław Dudzic. Niwa wygrywała wszystko, co było do wygrania. Awansowała z klasy A do czwartej ligi.

Teraz jest zespołem środka okręgówki i właśnie obchodzi 70-lecie swojego istnienia. Z tej okazji na stadionie w Nowej Wsi odbyły się okazjonalne turnieje piłkarskie. Wręczono nagrody dla najbardziej zasłużonych ludzi klubu. A jubileuszowe uroczystości zamykała zabawa taneczna dla wszystkich mieszkańców.

W turnieju żaków i seniorów rywalizowały ze sobą zespoły z kęckiej gminy. W grupie żaków gospodarze z Nowej Wsi w pokonanym polu pozostawili Zgodę Malec i Hejnał Kęty. Z kolei seniorzy Niwy w finale turnieju z okazji 70-lecia pokonali malecką Zgodę 4:0, prowadząc już do przerwy różnicą trzech trafień. W spotkaniu, którego stawką było trzecie miejsce Orzeł Witkowice pokonał LKS Bulowice 3:1. Wyniki nie były oczywiście w tym przypadku najważniejsze.

Z okazji jubileuszu złotą odznakę Podokręgu Piłki Nożnej w Oświęcimiu odebrał Antoni Mojżesz, a srebrną Rafał Naglik. Swoje nagrody wręczył także Małopolski Związek Piłki Nożnej. Uhonorowano Władysława Klisia, Zdzisława Gasidło, Jana Zarębę, Kazimierza Nycza, Antoniego Mojżesza i Stanisława Pałamarczuka.

Odznaczenia otrzymali ludzie, którzy zapracowali na klubowe sukcesy: Dorota Kusak, Krzysztof Klęczar, Zdzisław Gasidło, Władysław Kliś, Marina Pszczółka, Jerzy Bartuś, Jan Zaręba, Marian Naglik, Andrzej Tomala, Józef Gasidło, Jan Smolarek, Andrzej Kajor, Ryszard Naglik, Kazimierz Kucz, Edward Gawęda, Franciszek Naglik, Tadeusz Jakubiec, Przemysław Dudzic, Przemysław Tlałka, Bartłomiej Piwko.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy