PIŁKA NOŻNA. W Andrychowie bez kibiców Unii

04 września 2017 Autor: png
Kibice oświęcimskiej Unii nie będą mogli zobaczyć najbliższego meczu w Andrychowie. Fot. (png)

Kibice oświęcimskiej Unii nie będą mogli zobaczyć najbliższego meczu w Andrychowie. Fot. (png)

Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze oświęcimskiej Unii. Po pokonaniu w Piaskach Wielkich miejscowego Orła 2:1, podopieczni Jacka Dobrowolskiego zwyciężyli w Krakowie Clepardię 3:1. Tymczasem już w najbliższej kolejce prawdziwy hit. Biało-niebiescy zagrają w Andrychowie z Beskidem. Tego spotkania nie będą mogli niestety zobaczyć fani Unii.

Mecz z Clepardią rozpoczął się najgorzej jak mógł dla przyjezdnych. Gospodarze otworzyli wynik już po niespełna 5 minutach gry. Tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony do wyrównania doprowadził Marcin Pluta. Krótko po wznowieniu gry oświęcimian na prowadzenie wyprowadził Przemysław Dudzic. Ten sam zawodnik ustalił też końcowy rezultat.

Po pięciu kolejkach w rozgrywkach czwartej ligi biało-niebiescy mają na swoim koncie dziewięć punktów i zajmują szóste miejsce w tabeli. Z kompletem zwycięstw prowadzi Wiślanka Grabie, która wyprzedza Dalin Myślenice (13 pkt), Hutnika Kraków (12 pkt) i Górnika Wieliczka (12 pkt).

W najbliższej, sobotniej kolejce rywalem Unii będzie Beskid Andrychów. Dla oświęcimian to już trzeci wyjazdowy mecz z rzędu. Na ten pojedynek nie będą wpuszczani kibice z miasta nad Sołą. Stosowny komunikat wydał Małopolski Związek Piłki Nożnej, a wszystko dotyczy spraw bezpieczeństwa.

W piśmie skierowanym do klubu z Oświęcimia czytamy m.in. "Wydział Gier Małopolskiego Związku Piłki Nożnej przychylił się do wniosku komisji ds. bezpieczeństwa MZPN i mecz Beskid Andrychów - Unia Oświęcim (9 września) odbędzie się bez udziału zorganizowanej grupy kibiców gości. Zakaz ma związek z wydarzeniami jakie miały miejsce 27 maja podczas spotkania między tymi zespołami w Andrychowie. Zachodzi obawa, że incydenty mogą się powtórzyć".

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy