PIŁKA NOŻNA. W Nowej Wsi świętują, a Tomasz Świderski opuszcza Sołę

22 czerwca 2018 Autor: png
PIŁKA NOŻNA. W Nowej Wsi świętują, a Tomasz Świderski opuszcza Sołę
To niewątpliwie dwie najważniejsze informacje sportowe weekendu w naszym regionie. Niwa Nowa Wieś szykuje się do obchodów 70-tych urodzin. Z tej okazji dostojna jubilatka organizuje integracyjną imprezę i piłkarski turniej. Z kolei w Oświęcimiu gruchnęła wiadomość, że trener Tomasz Świderski żegna się z Sołą.

Niwa Nowa Wieś zapisała piękną futbolową kartę w swojej historii. Długo była najwyżej sklasyfikowanym zespołem w oświęcimskim powiecie. Obecnie jest reprezentantem okręgówki. Miniony sezon zakończyła w połowie piątoligowej stawki. Niwa zajęła ósme miejsce z dorobkiem 39 punktów. Bilans zespołu z Nowej Wsi to jedenaście zwycięstw, sześć remisów i jedenaście porażek.

Obchody 70-lecia odbędą się już jutro (sobota, 23 czerwca). Planowany jest piłkarski turniej młodzików (od godz. 9) i seniorów (godz. 13). Do rywalizacji przystąpią zespoły z kęckiej gminy. Będą wręczane nagrody dla najbardziej zasłużonych ludzi klubu z Nowej Wsi. O godz. 19 rozpocznie się zabawa taneczna dla wszystkich mieszkańców.

Z kolei w Oświęcimiu futbolowi kibice żyją decyzją Tomasza Świderskiego, który zrezygnował z dalszej pracy z seniorami Soły. To spore zaskoczenie, bo ten właśnie trener dokonał ostatniej wiosny niemożliwego, czyli zdołał utrzymać zespół w gronie trzecioligowców. Tomasz Świderski prawdopodobnie trafi do sztabu szkoleniowego jednego ze zdecydowanie wyżej notowanych klubów. Nowego trenera Soły poznamy niebawem.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-klasy, 25.06.2018 10:41
Jaja w tej naszej kopanej, od repry aż po a-klasę. A u nasz w powiecie, to panie, bida z nędzą. Unii to już chyba jedna fuzja wystarczy, z Brzezinką, więc po co pchać się w takie historie. I tak wyżej 4 ligi nie podskoczy i trzeba się z tym pogodzić. Chyba, że chodzi o przejęcie kasy od miasta należnej Sole, to tak. Dobry pomysł.

kibic, 24.06.2018 18:44
Szkoda tej III ligi dla Oświęcimia. Nawet jak Soła wystartuje, to o utrzymanie będzie ciężko. A może spróbować jakiejś fuzji z Unią? Tak tylko rozważam jeden z wariantów na przyszłość.