PIŁKA NOŻNA. W Oświęcimiu Unia Pany! Teraz jedziemy po awans…

28 stycznia 2018 Autor: png
Unia nie miała dziś problemów z pokonaniem Soły. Fot. png

Unia nie miała dziś problemów z pokonaniem Soły. Fot. png

Dziś w samo południe na bocznym boisku Unii rozpoczęły się tradycyjne, styczniowe derby Oświęcimia o "puchar Prezydenta Miasta" z okazji 73. rocznicy wyzwolenia Oświęcimia i obozu zagłady KL Auschwitz-Birkenau. Na przeciw siebie stanęli nominalni gospodarze, czwartoligowy zespół Unii i klasę wyżej notowana Soła.

Na rok przed obchodami 100-lecia klubu, solarze przechodzą wyjątkowo trudny okres. Z dalszego sponsorowania pierwszej drużyny wycofał się bowiem strategiczny sponsor, czyli "Kredyty Chwilówki". W klubie z Plant próbują odnaleźć się w nowej sytuacji. Sebastiana Stemplewskiego na stanowisku trenera zastąpił Tomasz Świderski . Powołano też nowy zarząd na którego czele stanął dotychczasowy dyrektor sportowy - Krzysztof Pękala.

Przypomnijmy, iż przed rokiem na bocznym boisku solarzy gospodarze zwyciężyli 2:0, po trafieniach Dawida Dynarka i Przemysława Knapika. Rok wcześniej styczniowy pojedynek zakończył się zwycięstwem Unii. Biało-niebiescy odzyskali prymat w mieście po wygranej w rzutach karnych 4:3. W regulaminowym czasie padł rezultat remisowy 1:1. Gola dla Soły strzelił Jakub Snadny, a wyrównał Przemysław Dudzic.

Dziś Unia szybko objęła prowadzenie po stałym fragmencie. Futbolówkę z kornera dograł Jakub Jończyk, a Dawid Balon z bliska pokonał golkipera solarzy. Krótko po zmianie stron ten sam zawodnik podwyższył wynik, który utrzymał się już do końcowego gwizdka arbitra.

Unia Oświęcim – Soła Oświęcim 2:0 (1:0)
Bramki:
1:0 Balon 8, 50. Sędziował Wesołowski z Oświęcimia. Widzów: 50.
UNIA: Bajdziak – Pluta, Pietraszko, Balon, Rzeszutko – Ryszka, A. Ryś, Jończyk, Kaleta – Praciak, Lichota oraz Pacyga, B. Ryś, Dudzic, Wilczak, Grzywa, Skrzypiec.
SOŁA: Mioduszewski (Pawela, Dykas) – Płonka, Błach, Repa, Reder – Duda, Tracz, Słuszniak, Gaudyn – Rośkowicz, Zontek oraz Chlebowski, Ryszka, Nowak, Słomski, Stankiewicz, Rogala, Ochman.


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
kibic, 30.01.2018 23:20
a kto Sole bronił wstawić seniorów... Mieli okazję pożegnać się z kibicami, ale za darmo przecież nie zagrają. Nadzieja w Unii, że powalczy o III ligę.
., 29.01.2018 15:41
Wygrali z juniorami Soły a komentarz jak po derbach Madrytu.