PIŁKA NOŻNA. W Rajsku mają okręgówkę!

16 czerwca 2018 Autor: png
W nowym sezonie piłkarze z Rajska zagrają już na piątoligowych boiskach. Fot. Szymon Chabior

W nowym sezonie piłkarze z Rajska zagrają już na piątoligowych boiskach. Fot. Szymon Chabior

No i się doczekali! W Rajsku mają to, o czym marzyli przez lata. Wizytówka klubu, czyli seniorski zespół wywalczył upragniony awans do ligi okręgowej. Szkoda tylko, że obyło się bez historycznego meczu po którym ludzie w Rajsku mogliby się wspólnie cieszyć...

Awans to awans, ale zawsze lepiej smakuje po ostatnim gwizdku. A okazja do świętowania była idealna, bo na ostatnią kolejkę do Rajska miała przyjechać zdegradowana już Skawa Podolsze. Ci jednak zakomunikowali, że na mecz nie przyjadą, bo mają wysyp kontuzji i skompletowanie składu nie jest możliwe. Ogromna szkoda, że tak kończy się ten sezon.

Piłkarze z Rajska dowiedzieli się zatem o awansie przez telefony, a nie tego chyba najbardziej pragnęli. Ale to już temat na oddzielne opowiadanie. Jedno jest pewne. Okręgówka się tej ekipie po prostu należała. Po mistrzostwo sięgnął najlepszy zespół. Podopieczni Grzegorza Bąka wygrali z rywalizację z kęckim Hejnałem i Górnikiem Brzeszcze, a tylko ten tercet tak naprawdę liczył się w walce o awans.

Jak się można było spodziewać jeszcze przed rozpoczęciem rewanżów, o wszystkim decydowały bezpośrednie konfrontacje trzech drużyn. Kiedy Rajsko przegrało w Kętach z Hejnałem (2:1) wydawało się, że to kęczanie na koniec sezonu otworzą szampany. Kluczowy okazał się jednak mecz w Brzeszczach. Górnik pokonał lidera z Kęt aż 4:1. Z kolei ekipa Grzegorza Bąka "rozstrzelała" Orła Witkowice aż 7:0.

Dzisiejsze mecze w klasie A zostały zatem pozbawione stawki. Na wszystkie pytania kibice już znają odpowiedzi. O symboliczne wicemistrzostwo powalczą dziś korespondencyjnie Team Sport Hejnał Kęty z Górnikiem Brzeszcze. Kęczanie wyjątkowo na stadionie Zgody Malec zagrają z Solavią Grojec, a brzeszczanie będą podejmowali Orła Witkowice.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-klasy, 17.06.2018 16:03
No niestety. Podali tyły po całości i muszą czekać na awans jeszcze sezon. Arka wykazała się konsekwencją, warto odnotować, że to parafialny klub.
Oświęcimiak, 17.06.2018 14:43
Chyba sparingowy. Fablok nadal będzie grał w A klasie chrzanowskiej z tamtego podokręgu awansowała Arka Babice
Rycerstwo Wiecznej A-klasy, 16.06.2018 12:35
Gratulacje!!! Wpadnę do was w przyszłym sezonie na mecz z Fablokiem.