PIŁKA NOŻNA. W Rajsku mogą mrozić szampany...

06 czerwca 2018 Autor: png
Na dwie kolejki przed końcem sezonu LKS Rajsko ma wszystkie karty w ręku w walce o piątoligowy awans. Fot. Szymon Chabior

Na dwie kolejki przed końcem sezonu LKS Rajsko ma wszystkie karty w ręku w walce o piątoligowy awans. Fot. Szymon Chabior

Dwie kolejki pozostały do zakończenia sezonu w oświęcimskiej klasie A. Teoretycznie po mistrzostwo i awans do okręgówki wciąż mogą sięgnąć trzy zespoły. LKS Rajsko ma dwa punkty przewagi nad kęckim Hejnałem i cztery więcej od trzeciego Górnika Brzeszcze. To jednak tylko matematyka. Prawda jest taka, że w Rajsku mogą już powoli przygotowywać się do świętowania.

Tak jak się można było spodziewać jeszcze przed rozpoczęciem rewanżów, o wszystkim decydowały bezpośrednie konfrontacje trzech drużyn liczących się w walce o awans. Kluczowy okazał się ten ostatni mecz w Brzeszczach. Właśnie tam prawdopodobnie rozstrzygnęły się losy awansu. Górnik, który po remisie z Rajskiem był już bez szans na promocję pokonał lidera z Kęt aż 4:1.

Dla przyjezdnych spotkanie rozpoczęło się najgorzej jak tylko mogło. Hejnał otrzymał pierwszy cios zaledwie po 5 minutach gry. Na kwadrans przed przerwą padł drugi gol dla Górnika, a kiedy czerwoną kartką ukarany został grający trener kęczan - Łukasz Szczepaniak, ich sytuacja była już beznadziejna. W drugiej odsłonie Górnik mógł już spokojnie kontrolować wydarzenia na boisku i dzięki temu uradował kibiców w... Rajsku.

W najbliższej kolejce lider zagra z Solavią w Grojcu i nie powinien mieć najmniejszych problemów z tym zespołem, któremu przyświecają diametralnie inne cele. Z kolei na zakończenie rozgrywek podopieczni Grzegorza Bąka zmierzą się na swoim stadionie z ostatnią w tabeli Skawą Podolsze. Szykuje się więc wielka feta i świętowanie upragnionego awansu do okręgówki.

Zestaw par XXV kolejki w klasie A:
Orzeł Witkowice - Team Sport Hejnał Kęty (sobota, godz. 14)
Strumień Polanka Wielka - LKS Bobrek (sobota, godz. 17)
Soła Łęki - LKS Bulowice (sobota, godz. 17)
Skawa Podolsze - LKS Piotrowic (sobota, godz. 17)
Solavia Grojec - LKS Rajsko (niedziela, godz. 11)
Zgoda Malec - Górnik Brzeszcze (niedziela, godz. 17)
Pauzuje: LKS Przeciszovia Przeciszów

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy