PIŁKA NOŻNA. Wyjazdowa sesja Soły, Unii i beniaminka z Jawiszowic. Komplet wyników (aktualizacja)

10 listopada 2018 Autor: png
Piłkarze Soły Oświęcim przegrali w Połańcu z Czarnymi. Fot. (png)

Piłkarze Soły Oświęcim przegrali w Połańcu z Czarnymi. Fot. (png)

Wyjazdowa konfrontacja Soły Oświęcim z Czarnymi Połaniec nie przyniosła niestety punktowych zdobyczy. Podopieczni Łukasza Surmy przegrali 2:1, tracąc rozstrzygającego gola w ostatniej minucie spotkania. Takie porażki wyjątkowo gorzko smakują. Na obcych stadionach wystąpiły też zespoły reprezentujące oświęcimski powiat w rozgrywkach czwartej ligi. Mowa o Unii i beniaminku z Jawiszowic. Dla trzecioligowców była to przedostatnia kolejka w tej rundzie. Z kolei czwartoligowcy zamykają futbolową jesień, ale tylko teoretycznie. Rozegrają bowiem jeszcze jedną serię awansem z wiosny.

Solarze grali z Czarnymi w Połańcu. Był to szalenie istotny pojedynek dla układu w dolnych rejonach tabeli. Przed meczem oświęcimianie otwierali strefę spadkową trzeciej ligi, ale do rywala z Połańca tracili zaledwie punkt. Wynik sobotniego meczu mógł zatem wiele zmienić. Wszystkie gole padły w drugiej połowie. Na trafienie miejscowych z karnego, także z "jedenastki" odpowiedział Marcin Szymczak. Tuż przed końcem Czarni zadali jednak decydujący cios. Jeden, ważny punkt uciekł w 90 minucie. Olbrzymia szkoda...

Na piąte miejsce w rozgrywkach czwartej ligi awansowały Jawiszowice. W sobotę ekipa beniaminka wygrała w Krakowie z Clepardią 3:2. Był to pojedynek otwierający XV kolejkę. O wskazanie faworyta nie było łatwo. Goście lepiej poradzili sobie z presją i już teraz mogą mówić o więcej niż udanej pierwszej rundzie.

Dopiero dziewiąta jest Unia. Biało-niebiescy pogubili sporo punktów i dziś znowu wrócili z pustymi rękami. Podopieczni Jacka Dobrowolskiego przegrali w Wieliczce z miejscowym Górnikiem 4:2. Za tydzień zagrają na wyjeździe z Wiślanką Grabie. Ten mecz biało-niebiescy koniecznie muszą wygrać.

Wyniki XVI kolejki gier w trzeciej lidze:
Czarni Połaniec - SOŁA OŚWIĘCIM 2:1
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Podhale Nowy Targ 2:3
Hutnik Kraków - Avia Świdnik 1:0
Stal Kraśnik - Wiślanie Jaśkowice 1:1
Stal Rzeszów - Chełmianka Chełm 2:0
Sokół Sieniawa - Orlęta Radzyń Podlaski 1:1
Wisła Puławy - Spartakus Daleszyce 1:0
Wisła Sandomierz - Podlasie Biała Podlaska 0:1

Wyniki XV kolejki gier w czwartej lidze:
Górnik Wieliczka - UNIA OŚWIĘCIM 4:2
Clepardia Kraków - LKS JAWISZOWICE 2:3
Jutrzenka Giebułtów - Słomniczanka Słomniki 3:2
KS Olkusz - Orzeł Piaski Wielkie 3:0
Wiślanka Grabie - Dalin Myślenice 3:3
Orzeł Ryczów - Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 1:1
Beskid Andrychów - Kaszowianka Kaszów 2:0
Pcimianka Pcim - MKS Trzebinia 1:0

Wyniki XV kolejki w lidze okręgowej:
ZATORZANKA ZATOR - Nadwiślanin Gromiec 1:7
BRZEZINA OSIEK - Arka Babice 0:0
Sosnowianka Stanisław Dolny - LKS RAJSKO 1:7
KS CHEŁMEK - LKS Żarki 4:1
Tempo Białka - Relaks Wysoka 2:0
Victoria 1918 Jaworzno - Halniak Maków Podhalański 0:2
Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Garbarz Zembrzyce 2:1
Pauzowała: NIWA NOWA WIEŚ

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
kibic, 11.11.2018 18:31
Dużo więcej spodziewałem się w tej rundzie po piłkarzach Unii Oświęcim. W poprzednim sezonie 3 miejsce za Hutnikiem i Dalinem, a w tym? Zamiast włączyć się do walki o awans dajemy się ogrywać "ogórkowatym" drużynom. Szkoda...
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 11.11.2018 09:21
Minorowe nastroje w Oświęcimiu. Soła i Unia wróciły na tarczy, Jawiszowice dopisują sobie cenne trzy punkty. Za tydzień Soła podejmuje Hutnika i o korzystny rezultat nie będzie łatwo. Unia jedzie do Grabia na teren nieprzewidywalny na co wskazuje choćby ostatni remis Wiślanki z Dalinem 3:3. Do Jawiszowic wraca po długiej przerwie drużyna KS Olkusz i tutaj również może być ciekawie. Sprawy przyjęły interesujący obrót w klasie okręgowej. Ekipa Rajska zamknęła rundę z przewagą 8-9pkt. nad grupą pościgową a w tym peletonie jedzie Niwa, Tempo, Chełmek i Nadwiślanin. Czy na wiosnę potwierdzi się powiedzenie "łatwiej gonić niż uciekać"?
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 08.11.2018 18:59
Niech tylko Soła zacznie częściej strzelać na bramkę rywala a będzie można myśleć o czymś więcej niż remis. Ostatnio z ofensywą było słabiutko. W czwartej mecze Unii i LKSu za sześć punktów, o ile Unia zachowując zimną głowę może spokojnie wygrać, o tyle Jawiszowice będą mieć ciężką przeprawę.