PIŁKA NOŻNA. Wzmocnienia solarzy z cyklu „last minutes”

28 sierpnia 2018 Autor: png
Po czterech kolejkach w trzeciej lidze Soła zajmuje jedenaste miejsce z dorobkiem czterech punktów. Jutro oświęcimianie grają w Rzeszowie. Fot. (png)

Po czterech kolejkach w trzeciej lidze Soła zajmuje jedenaste miejsce z dorobkiem czterech punktów. Jutro oświęcimianie grają w Rzeszowie. Fot. (png)

Już tylko przez trzy dni otwarte będzie okienko transferowe. Wzmocnienia z cyklu „last minutes” przeprowadził klub z oświęcimskich Plant. Soła wzmocniła ofensywną formację. Do drużyny z ulicy Przecznej dołączył Michał Szewczyk i Michał Rutkowski.

Ten pierwszy jest synem znakomitego przed laty zawodnika – Mieczysława Szewczyka. To nietuzinkowa postać. Mieczysław Szewczyk przez długi czas był związany z chorzowskim Ruchem Z „Niebieskimi” wywalczył tytuł mistrza Polski. Ma też na swoim koncie jeden mecz w pierwszej reprezentacji Polski.


W jego ślady idzie teraz syn – Michał (jego brat Kamil reprezentował barwy solarzy przez cztery wcześniejsze sezony). Michał Szewczyk jak na zawołanie trafiał dla juniorskiej drużyny Zatorzanki i został królem strzelców Małopolskiej Ligi Juniorów. Stąd trafił do Wisły Kraków, a później Ruchu Chorzów. Grał też w Okocimskim Brzesko i Bytovii Bytów.


Innym z nowych zawodników jest Michał Rutkowski. To 24-letni wychowanek katowickiego Rozwoju. Reprezentował barwy Ruchu Chorzów, Polonii Łaziska i Górnika Zabrze. W barwach solarzy zadebiutował w ostatnim przegranym na swoim terenie meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3.

Tymczasem trzecioligowe rozgrywki mocno przyspieszają. Już jutro rozegrana zostanie piąta seria gier. Podopieczni Wojciecha Skrzypka zagrają z wyjątkowo wymagającym rywalem. Oświęcimian czeka wyjazd do Rzeszowa i pojedynek z miejscową Stalą. Początek w środę o godz. 17.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy