PIŁKA NOŻNA. Z podwórek na światowe stadiony...

16 kwietnia 2018 Autor: png
Młodziutkie oświęcimianki zajęły drugie miejsce w wojewódzkich finałach turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Fot. nadesłane

Młodziutkie oświęcimianki zajęły drugie miejsce w wojewódzkich finałach turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Fot. nadesłane

Reprezentacja Akademii Piłkarskiej oświęcimskiej Unii zajęła drugie miejsce w małopolskich finałach ogólnopolskiego turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Mowa o drużynie dziewczynek w kategorii do 10 lat. Zwyciężył MTS Piast Skawina i ten właśnie zespół będzie reprezentował Małopolskę w Warszawie na stadionie PGE Narodowym, gdzie zostaną rozegrane krajowe finały.

Młodym unitkom startującym w grupie U-10 do zajęcia pierwszego miejsca w wojewódzkich finałach zabrakło niewiele. Ostatecznie z końcowego sukcesu cieszyły się jednak skawinianki. Trzecie miejsce zajęła UKS Brzeźnica, a czwarte AS Progres. Najczęściej razy do siatki trafiała Martyna Górecka (MTS Piast Skawina). Najlepszą bramkarką wybrano Oliwię Tyńską (AS Progres), a miano najlepszej zawodniczki z pola zgodnie przyznano Emilii Sabudzie z AP Unii Oświęcim.

W finale wojewódzkim XVIII edycji turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" zwycięstwa odniosły: Tarnovia Orlik i SP 2 Zakopane w kategorii U-8, MTS Piast Skawina i MUKS Dunajec Nowy Sącz w U-10 oraz UKS Trójeczka Staszówka Jelna i MUKS Halny Kamienica w U-12. Już na przełomie kwietnia i maja drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentowały nasze województwo podczas Finału Ogólnopolskiego w Warszawie.

Finały wojewódzkie to ostatni etap rywalizacji drużyn w najmłodszej kategorii wiekowej. Z kolei zwycięzcy w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentowali swoje województwa podczas ogólnopolskich finałów, które od 29 kwietnia do 2 maja odbędą się w Warszawie. Decydujące mecze tradycyjnie zostaną rozegrane na stadionie PGE Narodowym tuż przed finałowym spotkaniem o piłkarski Puchar Polski..

Zawody "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" to największy piłkarski turniej dla dzieci w Europie. Celem rozgrywek jest popularyzacja sportu i aktywności fizycznej u najmłodszych oraz wyłanianie piłkarskich talentów. W dotychczasowych edycjach zgłoszonych zostało blisko dwa miliony dzieci.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy