PIŁKA NOŻNA. Zarząd nadziei na oświęcimskich Plantach

16 stycznia 2018 Autor: png
Na otwarcie futbolowego 2018 roku rozegrane zostaną tradycyjne derby Oświęcimia. Fot. (png)

Na otwarcie futbolowego 2018 roku rozegrane zostaną tradycyjne derby Oświęcimia. Fot. (png)

Wszyscy piłkarscy kibice w naszym regionie doskonale wiedzą w jak szalenie trudnej sytuacji znalazł się najstarszy oświęcimski klub. Soła, która w przyszłym roku będzie obchodziła rocznicę 100-lecia powstania, pozostawiona została sama sobie bez sponsora. Nie wiadomo czy trzecioligowy zespół przystąpi do rundy rewanżowej. Póki co, w klubie z Plant wybrano nowy zarząd. Zarząd nadziei...

Nowym prezesem został dotychczasowy dyrektor sportowy Soły - Krzysztof Pękala. Sekretarzem wybrano Dariusza Kota, czyli człowieka od zawsze związanego z klubem. Skarbnik to trener drugiej drużyny i zespołu juniorów starszych - Łukasz Jasek. Na członków zarządu powołano dotychczasową prezeskę - Magdalenę Ciżbok oraz trenera trampkarzy - Krzysztofa Zarzyckiego.

Solarze, którzy po pierwszej rundzie zajmują ósme miejsce w trzeciej lidze planowali rozegranie wielu ciekawych sparingów w okresie przygotowawczym. Z pięciu styczniowych gier kontrolnych z udziałem Soły odwołane zostały aż cztery. Chodzi o sparingi z Hutnikiem Kraków (13 stycznia), BKS-em Bielsko (20 stycznia), juniorami GKS-u Katowice (27 stycznia) i Kuźnią Ustroń (31 stycznia).

Wiadomo za to, że odbędą się tradycyjne derby Oświęcimia. Jeżeli pierwsza drużyna Soły składająca się z "armii zaciężnej" przestanie istnieć, to solarze do boju z Unią poślą swoją utalentowaną młodzież.

Ostatnie derby rozgrywano na bocznym boisku solarzy. Gospodarze zwyciężyli 2:0, po celnych trafieniach Dawida Dynarka i Przemysława Knapika. Rok wcześniej styczniowy pojedynek zakończył się zwycięstwem Unii. Biało-niebiescy odzyskali prymat w mieście po wygranej w rzutach karnych 4:3. W regulaminowym czasie padł rezultat remisowy 1:1. Gola dla Soły strzelił Jakub Snadny, a wyrównał Przemysław Dudzic.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Jimi, 18.01.2018 09:28
Krzysztof Pękala nie jest Solarzem jest Unistą i na polecenie prezydenta Chwieruta ma zatopić ten klub.
solarz, 16.01.2018 09:55
Powodzenia dla nowego zarządu. Soła trzymajcie się