PIŁKA NOŻNA. Zimna krew ekipy DS Bruk

19 lutego 2020 Autor: png
Nagrody wręczał prezes Oświęcimskiego Stowarzyszenia Sportu Amatorskiego "OSSA" - Mariusz Szteliga. Fot. mszteliga

Nagrody wręczał prezes Oświęcimskiego Stowarzyszenia Sportu Amatorskiego "OSSA" - Mariusz Szteliga. Fot. mszteliga

Piłkarze DS Bruk nie zdobyli nawet jednego gola zarówno w półfinale, jak i finale okazjonalnego turnieju halowego amatorów, a i tak zgarnęli pełną pulę. Zadecydowały o tym świetnie wykonywane rzuty karne.

Tak właśnie było w zawodach zorganizowanych przez Oświęcimskie Stowarzyszenie Sportu Amatorskiego "OSSA" przy współudziale Miasta Oświęcim z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Oświęcimia.

Do rywalizacji przystąpiło dziewięć ekip. Najpierw walczono w grupach i grano systemem każdy z każdym po 12 minut. Do fazy finałowej awansowały Stara Gwardia, FC Rekonstrukcja, Centrum Bieruń i DS Bruk.

W grupie pierwszej triumfowała Stara Gwardia z dorobkiem dziesięciu punktów. FC Rekonstrukcja zgromadziła o trzy "oczka" mniej. Pozostałe miejsca zajęli kolejno: JT Cleaning (4 pkt), Ananaski (4 pkt) i APN GKS Tychy Trenerzy (3 pkt)

Niezwykle emocjonująca była rywalizacja w drugiej grupie. Ostatecznie na pierwszej pozycji zameldowała się ekipa Centrum Bieruń, przed DS Bruk. Awansu do półfinałów nie udało się wywalczyć Rekinom (4 pkt) i Dżentelmenom Futbolu (0 pkt).

W decydującej fazie grano po 15 minut. W pierwszym półfinale Stara Gwardia bezbramkowo zremisowała z DS Bruk. Rzuty karne lepiej wykonywali piłkarze DS Bruk (3:2). W drugim półfinale FC Rekonstrukcja uległa Centrum Bieruń 1:2. Ostatnie miejsce "na pudle" ostatecznie przypadło Rekonstrukcji po zwycięstwie nad Starą Gwardią 4:1.

W finale (Centrum Bieruń z DS Bruk) goli nie było i o wszystkim decydowały rzuty karne. Więcej zimnej krwi zachowali futboliści DS Bruk, zwyciężając 2:1. Najlepszym bramkarzem turnieju zgodnie wybrano Dariusza Dzidę (Centrum Bieruń), zaś królem strzelców został Kamil Kozieł z Sharks.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy