PIŁKA NOŻNA. Znamy inauguracyjne terminy

02 lipca 2020 Autor: png
Pucharowe rozgrywki prowadzone przez PPN Oświęcim rozpoczną się 1 sierpnia, ale finał poprzedniej edycji czeka nas już w najbliższą niedzielę. Fot. (png)

Pucharowe rozgrywki prowadzone przez PPN Oświęcim rozpoczną się 1 sierpnia, ale finał poprzedniej edycji czeka nas już w najbliższą niedzielę. Fot. (png)

Wydział Gier oświęcimskiego Podokręgu Piłki Nożnej ustalił terminy rozpoczęcia piłkarskiego sezonu 2020/21. Wiadomo, że runda jesienna jest wyjątkowo wyczekiwana. Kibice bardzo stęsknili się za futbolem w ligowym wydaniu na niższych szczeblach rozgrywkowych.

Rozgrywki oświęcimskiej klasy A seniorów wystartują w weekend 8-9 sierpnia. Zakończenie pierwszej rundy planowane jest na 31 października. Przypomnijmy iż, do klasy A awansowały aż trzy zespoły. Mowa o LKS-ie Bulowice, Pulsie Broszkowice i Zaborzance Zaborze. Zabraknie za to kęckiego Hejnału, który wywalczył promocję do ligi okręgowej.

Także 8-9 sierpnia wystartują rozgrywki seniorskiej klasy B prowadzone przez Podokręg Piłki Nożnej w Oświęcimiu. Ostatnia jesienna kolejka odbędzie się 7-8 listopada. Głównym faworytem do wygrania klasy B wydaje się być Iskra Brzezinka, która poważnie wzmocniła skład. Wszystko jednak oczywiście zweryfikuje boisko.

Jeśli chodzi o młodzieżowe ligi, to początek juniorskich rozgrywek drugiej ligi zaplanowano na 5 września. Ostatnia jesienna kolejka odbędzie się 31 października. Z kolei druga i trzecia liga trampkarzy wystartuje 22 sierpnia, a zakończy 30 listopada.

Pierwsza jesienna kolejka w drugiej i trzeciej lidze młodzików zostanie rozegrana 24 sierpnia. Runda jesienna w tej grupie wiekowej zakończy się 2 listopada.

Najwcześniej wystartują seniorskie rozgrywki Pucharu Polski. Przed nami finał na szczeblu oświęcimskiego podokręgu. Już w najbliższą niedzielę na stadionie w Malcu miejscowa Zgoda w gminnych derbach będzie podejmowała kęcki Hejnał. Kolejny pucharowy sezon ruszy 1 sierpnia. Drugą rundę zaplanowano na 5 sierpnia.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 03.07.2020 11:11
Również 8/9 sierpnia rusza IV liga. MZPN podjął decyzję o zmianie reżimu rozgrywek, będzie runda jesienna a potem podział na grupy: mistrzowską i spadkową. Szczegóły mają zostać ujawnione po barażach o III ligę między Cracovią i Unią Tar/nów czyli po 12. lipca.