PIOTROWICE-RAJSKO. Zwoził odpady pochodzenia zwierzęcego, następnie fałszował dokumenty

29 marca 2019 Autor: sz
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu współpracując z Powiatowym Inspektorem Weterynarii od kilku miesięcy zbierali dowody wskazujące na przestępczą działalność mieszkańca powiatu oświęcimskiego.

Ustalono, iż firma, którą w 2018 roku założył 38-letni mieszkaniec Piotrowic miała polegać na transporcie z zagranicy produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do utylizacji. Następnie odpady miały być przekazywane do zakładów utylizacji, zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami. Tak jednak nie było.

-Ciężarówki załadowane mączką mięsno – kostną pochodzącą z Holandii trafiały do magazynów znajdujących się na terenie jednej z miejscowości w gminie Oświęcim, po czym były wywożone w nieznanym kierunku. Następnie właściciel firmy podrabiał dokumenty, które miały potwierdzać, że odpady zwierzęce zostały dostarczone do zakładów utylizacji odpadów – informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Dzięki wnikliwym kontrolom szybko udało się ustalić, że mężczyzna fałszował dokumentację, dlatego też Powiatowy Inspektor Weterynarii zabezpieczył magazyny w Rajsku, w których znajdowało się ponad 400 ton mączki mięsno-kostnej.

38-letni mieszkaniec Piotrowic usłyszał od policjantów zarzut z Ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych u zwierząt, dotyczący handlu lub umieszczania na rynku niejadalnych produktów pochodzenia zwierzęcego bez zachowania lub z naruszeniem wymagań weterynaryjnych, za co grozi kara pozbawienia wolności do 12 miesięcy.

Funkcjonariusze postawili także podejrzanemu 134 zarzuty z Kodeksu Karnego dotyczące sfałszowania dokumentacji świadczącej o oddaniu odpadów do utylizacji, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Przewoznik, 06.04.2019 08:25
Oszuści i złodzieje ... wraz ze swoją żoną oszukali i okradli wielu ludzi, i żony firma też się tym trudniła, tyle że wozili to do Skawiny
Czytelnik, 03.04.2019 14:16
Brak słów. Oszust,......wyzyskiwacz...... Kłamca...... Pracownicy pracują za darmo nie wypłaca wypłat ... I jeszcze świństwem tróję. Czuję się bezka
ie,nie liczy się z nikim i nie obawia niczego. Państwo w państwie w Piotrowicach u Pana P.D
Kierowca, 02.04.2019 20:49
Wsadzić całą rodzine pseudo biznesmenów do paki! Dziwie się że Ci kierowcy dalej tam jeżdżą.
hotin, 29.03.2019 23:12
Na va bank to musiał być zwolennik Platformy zwanej Obywatelskiej. Idę o zakład!
Sąsiad, 29.03.2019 22:50
Oszukani przewoźnicy to jeszcze nic - chodzą słuchy , że nawet własnego brata siostra ze słynnej w Piotrowicach firmy na P oszukała na niezłą sumkę, więc nie ma się co dziwić, że obcym nie płacą.
Konsument, 29.03.2019 22:29
A najgorsze jest to, że my potem to jemy-tym świństwem handluje się na potęgę, podobno grube pieniądze na cza
o z tego są dla przewoźnika a my, konsumenci, dziwimy się ,że mamy raka i inne choroby. Niestety Polak co zakazane na świecie wprowadzi w obieg. Wstyd dla naszego regionu, że mamy takich oszustów za sąsiadów, wstyd dla rodziny. Wszyscy wiemy w okolicy jacy to są ludzie.
czytelnik, 29.03.2019 15:55
Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz-jak oszust to więzienie.
hotin, 29.03.2019 12:29
Jak to mówił pewien Noblista z Gdańska,że ,,pierwszy milion należy ukraść". Brawo Policja.
znafca, 29.03.2019 09:31
a ile tego świnstwa przemycił do masa
i i wyrobów mięsnych????
Gość , 29.03.2019 08:41
Jeszcze trzeba naglosnic o nie wypłacenia przewoźników za transport i o drugiej firmie pierotrans jego żony również był nielegalny handel w Skawinie.