PŁAWY. Spostrzegawczy sąsiad zapobiegł tragedii

14 maja 2018 Autor: red
PŁAWY. Spostrzegawczy sąsiad zapobiegł tragedii

Taki sąsiad to prawdziwy skarb! Mieszkańcy jednego z domów w Pławach zostali w porę ostrzeżeni przez sąsiada o pożarze dachu ich domu. Mężczyzna zaalarmował rodzinę oraz służby ratunkowe. Z pomocą ruszyli również dzielnicowi.


Do zdarzenia doszło w niedzielę o godz. 13.30. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednym z domów w Pławach.


Najbliżej miejsca zdarzenia byli dzielnicowi, którzy natychmiast skierowali się pod wskazany adres. W budynku przebywał jeszcze właściciel, któremu policjanci pomogli w ewakuacji. Chwilę później na miejsce przybyło kilka jednostek straży pożarnej, które przystąpiły do gaszenia poddasza budynku.


- W wyniku pożaru żadna z osób, które przebywały w domu nie odniosła obrażeń. Zniszczeniu uległo część wyposażenia poddasza oraz fragment dachu - powiedziała asp. szt. Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.


Policjantka powiedziała, że szczególne podziękowania należą się mieszkańcowi Pław, który zauważył zagrożenie, zaalarmował rodzinę i służby ratunkowe. Mężczyźnie nie dało spokoju, że dym zamiast z komina wydobywa się obok niego. Dzięki temu pomoc przyszła w samą porę.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Bronek, 14.05.2018 14:12
Brawo ten pan !