PŁYWANIE. Medale dla oświęcimskiej SMS i Unii

08 lipca 2019 Autor: png
W Oświęcimiu walczono o medale mistrzostw Polski 15-latków w pływaniu. Fot. Szymon Chabior

W Oświęcimiu młodzi pływacy walczyli o medale krajowych mistrzostw 15-latków. Na długim, 50-metrowym basenie klasą dla siebie była Wiktoria Guść (Delfin Piotrków Trybunalski) i Krzysztof Matuszewski (Piętnastka Bydgoszcz). Oni zgarnęli najwięcej trofeów. Tymczasem dobre wieści napłynęły też z Kazania, gdzie odbywają się mistrzostwa Europy juniorów.

Pierwszy medal mistrzostw Polski 15-latków dla gospodarzy wywalczył Michał Piela. Reprezentant UKP Unii został wicemistrzem Polski w wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym. Pozostał lekki niedosyt, bo złoto przegrał dosłownie o pół paznokcia. Michał Piela uzyskał wynik 4.40,25. Minimalnie lepszy był Krzysztof Chmielewski (Muszelka Warszawa), który miał 4.40,10.

Drugi dzień mistrzostw przyniósł brązowe medale dla Mateusza Mamcarza oraz Wiktorii Bociek Oboje są uczniami oświęcimskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Mamcarz zajął trzecie miejsce na 50 metrów stylem motylkowym z wynikiem 25.61. W tym finale padł nowy rekord Polski (24.54), który ustanowił Kacper Czapla z Wodnika Police.

Z kolei Wiktoria Bociek sięgnęła po brąz na 400 m stylem dowolnym z rezultatem (4.30,58). Zwyciężyła Wiktoria Guść (4.20,96) z Delfina Piotrków Trybunalski. Nie był to jedyny krążek Bociek na tych mistrzostwach. W ostatnim dniu wywalczyła brązowy medal na 800 metrów stylem dowolnym. Jej wynik to 9.14,57. Triumfowała Wiktoria Guść (Delfin Piotrków Trybunalski).

Tymczasem w Kazaniu odbywają się juniorskie mistrzostwa Starego Kontynentu. Na tej imprezie nasze miasto reprezentuje Marta Klimek, Mateusz Dubas, Przemysław Suchański oraz trener Piotr Woźnicki.

Zawody świetnie rozpoczęła Marta Klimek, która awansowała do finałów na 200 metrów stylem dowolnym z rezultatem 2.01,28. W finale Marta Klimek popłynęła nieco wolniej (2.01,88), co dało jej ostatecznie siódmy wynik w Europie. Brawo!

Do finału na 400 metrów stylem zmiennym awansował też Przemysław Suchański. Nasz zawodnik ustanowił przy okazji nowy rekord życiowy. W wyścigu finałowym uzyskał 4.27.06 i zajął ósme miejsce.