PŁYWANIE. Medalowe sztafety oświęcimskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego

24 lipca 2018 Autor: png
Reprezentanci oświęcimskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego z powodzeniem walczyli w mistrzostwach Polski 16-latków. Fot. zbiory SMS Oświęcim

Reprezentanci oświęcimskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego z powodzeniem walczyli w mistrzostwach Polski 16-latków. Fot. zbiory SMS Oświęcim

Pływalnia w Ostrowcu Świętokrzyskim gościła uczestników mistrzostw Polski 16-latków. Udany występ odnotowali reprezentanci Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu, którzy zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej.

Podopieczni trenerki Jadwigi Zieleńskiej-Starzec świetnie pływali w wyścigach sztafetowych. Wywalczyli trzy medale. Srebro było udziałem sztafety dziewcząt (Julia Blachura, Julia Pawłowska, Zuzanna Nowak, Martyna Prochownik) na 4 razy 100 metrów stylem zmiennym.

Po brąz sięgnęły sztafety chłopców (Maciej Alencynowicz, Tomasz Michałowski, Bruno Gałuszka, Oskar Blachura) na 4 razy 200 metrów stylem dowolnym i 4 razy 100 metrów stylem zmiennym. W tym ostatnim finale Macieja Alencynowicza zastąpił David Szczygieł.

Na podium nie udało się niestety stanąć uczniom oświęcimskiej SMS po finałach indywidualnych. W kilku przypadkach medal był dosłownie na wyciągnięcie ręki. Nowe rekordy życiowe Martyny Prochownik (200 zmiennym), Zuzanny Nowak (100 motylkiem) i Oskara Blachury (400 zmiennym) pozwoliły jednak zająć tylko i aż czwartą pozycję.

W indywidualnych finałach walczyli także inni reprezentanci Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu - Maja Kapcińska, Julia Pawłowska, Oliwia Rygiel, Wiktoria Skarwecka, Martyna Gabor, Julia Blachura, Aleksandra Pałka, Weronika Kusion, Wojciech Moryl, Mikołaj Kozieł, Maciej Płatek, Maciej Alencynowicz, Tomasz Michałowski, Bruno Gałuszka, David Szczygieł i Jarema Stańczyk.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy