PŁYWANIE. Medalowe żniwa oświęcimian

19 czerwca 2018 Autor: png
W Oświęcimiu walczono o medale mistrzostw Małopolski. Fot. (png)

W Oświęcimiu walczono o medale mistrzostw Małopolski. Fot. (png)

Oświęcimscy pływacy nie mieli sobie równych podczas mistrzostw Małopolski, których zresztą byli gospodarzami. Triumfowali w punktacji medalowej. W sumie wywalczyli aż 84 medale w tym 28 złotych, 34 srebrne i 22 brązowe.

Wśród kobiet (kategoria open) na drugim miejscu sklasyfikowano Natalię Lewandowską z Unii Oświęcim. Najlepsza okazała się Paulina Uryga z AZS AGH Kraków, a na ostatnim stopniu podium stanęła Lugiga Sirigano (AZS AGH Kraków).

W klasyfikacji mężczyzn zabrakło oświęcimian w pierwszej "trójce". Zwyciężył Mateusz Ungeheuer (AZS AGH Kraków), przed Mateuszem Wysoczyńskim (AZS AGH Kraków) i Krystianem Bałabuchem (BOSiR Brzesko).

Rywalizację w grupie chłopców 14-15 letnich całkowicie zdominowali oświęcimianie. Gospodarze obsadzili wszystkie miejsca na podium. Wygrał Jan Więzik przed swoimi klubowymi kolegami - Michałem Daszkiewiczem i Dawidem Danikiewiczem.

Oświęcimianie zdobyli najwięcej medali, bo aż 84 (28 złotych, 34 srebrne, 22 brązowe). Drugi w tej klasyfikacji był AZS AHG Kraków - 24 medale (14 złotych, 6 srebrnych, 4 brązowe), a trzecia SMS Galicja Kraków - 56 medali (13 złotych, 18 srebrnych, 25 brązowych). W klasyfikacji klubowej triumfowała Galicja Kraków, wyprzedzając Unię i Shark Rudna.

Tymczasem już od 13 do 15 lipca Oświęcim będzie gospodarzem kolejnej dużej imprezy. W nadsolańskim grodzie odbędą się mistrzostwa Polski dziewcząt i chłopców 15-letnich.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy