PŁYWANIE. O medale mistrzostw Małopolski

11 czerwca 2018 Autor: png
Na oświęcimskiej pływalni rozegrane zostaną mistrzostwa Małopolski.

Na oświęcimskiej pływalni rozegrane zostaną mistrzostwa Małopolski.

15 i 16 czerwca oświęcimska pływalnia będzie gościła uczestników mistrzostw Małopolski. O medale powalczą dziewczęta i chłopcy w dwóch kategoriach wiekowych (14- 15 lat) oraz (16 lat i starsi). Pływacy będą rywalizowali w 19 konkurencjach. Będą trzy wyścigi sztafetowe, które zaplanowano na trzy bloki startowe.

Na jednej z najnowocześniejszych pływalni 50-metrowych w Polsce zobaczymy zarówno sprinty, jak i wymagające konkurencje w których kobiety popłyną 800 metrów stylem dowolnym, a mężczyźni aż 1500 metrów!

- Zawody organizuje Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Oświęcimiu, które w powiecie znane jest z wielu inicjatyw mających przede wszystkim na celu promocję bezpieczeństwa nad wodą - informuje Ewa Lipka, koordynator zawodów. - Miejskie WOPR w Oświęcimiu działa od 10 lat jako jednostka, która przede wszystkim dba o bezpieczeństwo i kształci nową kadrę - dodaje.

Na realizację mistrzostw pozyskano środki finansowe od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Honorowy patronat nad zawodami objął prezydent Oświęcimia, Janusz Chwierut. Najlepsi zawodnicy otrzymają specjalnie przygotowane medale oraz nagrody rzeczowe o wartości ponad 10 tysięcy złotych.

- Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie zawodów, które odbędzie się w piątek 15 czerwca o godz. 15.45 na pływalni w Oświęcimiu - kończy Ewa Lipka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy