PŁYWANIE. Oświęcimski multimedalista chciał wystartować w Tokio

08 czerwca 2020 Autor: png
Pod honorowym patronatem Pawła Korzeniowskiego odbyła się w Oświęcimiu cykliczna impreza "Bijemy rekordy". Fot. www.facebook.com/SMSoswiecim

Pod honorowym patronatem Pawła Korzeniowskiego odbyła się w Oświęcimiu cykliczna impreza "Bijemy rekordy". Fot. www.facebook.com/SMSoswiecim

Pawła Korzeniowskiego nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać. To bezsprzecznie najwybitniejszy wychowanek pływackiej sekcji oświęcimskiej Unii. Popularny "Korzeń" aż czterokrotnie uczestniczył w najważniejszej sportowej imprezie globu, czyli Igrzyskach Olimpijskich.

Paweł Korzeniowski marzył o tym, aby jako pierwszy polski pływak wystąpić na piątej Olimpiadzie z rzędu. Właśnie z tego powodu w październiku ubiegłego roku wznowił przerwaną przed trzema laty karierę.

34-letni oświęcimianin przygotowywał się do walki o przepustkę do udziału w Igrzyskach w Tokio. Kwalifikacja olimpijska miała się odbyć podczas letnich mistrzostw Polski. Niestety wszystkie plany storpedowała szalejąca na świecie pandemia koronawirusa. Olimpiada w Japonii, podobnie zresztą jak Euro 2020, została przeniesiona na 2021 rok.

Paweł Korzeniowski jest medalistą mistrzostw świata i Europy. Do kolekcji brakuje mu tylko olimpijskiego krążka. Najbliżej celu był podczas swojego debiutu na Igrzyskach.

W 2004 roku w Atenach zajął czwarte miejsce w finale na 200 metrów motylkiem, przegrywając walkę o podium dosłownie o przysłowiowe "pół paznokcia". Do brązowego medalu zabrakło zaledwie 48 setnych sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął wówczas Brytyjczyk - Stephen Parry, a zwyciężył najwybitniejszy pływak na świecie, czyli fenomenalny Amerykanin - Michael Phelps.

Cztery lata później w Pekinie popularny "Korzeń" na swym koronnym dystansie był szósty, a w 2012 w Londynie zajął siódme miejsce. Czwartą i póki co ostatnią Olimpiadą oświęcimianina były Igrzyska 2016 w Rio de Janeiro.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy