PŁYWANIE. Unia z multimedalistą Michałem Daszkiewiczem druga w punktacji klubowej

23 lipca 2018 Autor: png
Michał Daszkiewicz wymazał dotychczasowy rekord Wojciecha Wojdaka na 400 metrów dowolnym. Fot. (png)

Michał Daszkiewicz wymazał dotychczasowy rekord Wojciecha Wojdaka na 400 metrów dowolnym. Fot. (png)

Czternastokrotnie na stopniach podium stawali pływacy reprezentujący oświęcimską UKP Unię podczas mistrzostw Polski 15-latków. Areną krajowego championatu była nowo wyremontowana pływalnia w nadsolańskim grodzie. Gospodarze zdobyli siedem złotych, trzy srebrne i cztery brązowe medale.

Miano najlepszej pływaczki mistrzostw Polski U-15 przypadło łodziance - Aleksandrze Knop. Z kolei najlepszym zawodnikiem został reprezentant UKP Unii - Michał Daszkiewicz. Był on klasą dla siebie podczas ostatnich zawodów. Ustanowił nowy rekord Polski 15-latków na dystansie 400 metrów stylem dowolnym.

W sumie Michał Daszkiewicz zdobył trzy złote krążki na 200, 400 i 1500 metrów stylem dowolnym. Do tego dorzucił dwa kolejne tytuły mistrza Polski w sztafetach oraz jeden srebrny medal. Wychowanek trenerki Agnieszki Goduli jest obecnie ze świetnymi efektami prowadzony przez Andrzeja Branię.

Wśród dziewcząt z bardzo dobrej strony pokazała się reprezentantka gospodarzy - Marta Klimek, która zwyciężała na 100 i 200 metrów stylem dowolnym. Na tym nie koniec jej medalowego dorobku. Na dystansie 400 metrów dowolnym sięgnęła po srebro, a na 50 metrów była trzecia. Marta Klimek była także ważnym ogniwem sztafet na 4 razy 200 kraulem (srebro) i 4 razy 100 kraulem (brąz).

Dwukrotnie na najniższym stopniu podium stawał Jan Więzik. Ten zawodnik UKP Unii sięgnął po brąz w finałach na 400 i 1500 metrów stylem dowolnym. Klasyfikację medalową wygrało G-8 Bielany Warszawa. Druga była UKP Unia Oświęcim, a trzecia stołeczna Polonia. "Czarne Koszule" były za to najlepsze w punktacji klubowej. Poloniści wyprzedzili oświęcimską Unię i wrocławski Śląsk.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy