PŁYWANIE. W Oświęcimiu popłyną po nowe rekordy...

19 grudnia 2019 Autor: png
W sobotę w Oświęcimiu o medale powalczą młodzi pływacy. Fot. (png)

W sobotę w Oświęcimiu o medale powalczą młodzi pływacy. Fot. (png)

Przed nami jedenasta już edycja rokrocznej imprezy pływackiej organizowanej w nadsolańskim grodzie. Mowa o zawodach "Bijemy rekordy", nad którymi honorowy patronat objął znakomity wychowanek Unii - Paweł Korzeniowski. Wszystko już w najbliższą sobotę (21 grudnia) w Oświęcimiu.

Pawła Korzeniowskiego kibicom nie trzeba specjalnie przedstawiać. Najwybitniejszy wychowanek Unii był trzykrotnym uczestnikiem igrzysk olimpijskich, mistrzem świata i Europy, wielokrotnym mistrzem i rekordzistą Polski.

W najbliższą sobotę oświęcimska pływalnia zapełni się najmłodszymi adeptami tej dyscypliny sportu. Wielu z nich ma szanse zdobyć swoje pierwsze w życiu sportowe dyplomy i medale. Dzieci zostaną podzielone na kategorie wiekowe (od 10-latków i starszych do 16-latków i starszych).

Zawody "Bijemy rekordy" organizowane są corocznie w Oświęcimiu i cieszą się coraz większą popularnością. W tym roku weźmie w nich udział rekordowa liczba zawodniczek i zawodników.

Organizatorem sportowej imprezy "Bijemy rekordy pod patronatem Pawła Korzeniowskiego" jest UKP Unia Oświęcim oraz Małopolski Okręgowy Związek Pływacki. W zawodach mają prawo startu zawodnicy 10-letni oraz starsi w podziale na kategorie wiekowe:

Kategoria I - zawodnicy 16-letni i starsi (rocznik 2003 i starsi)
Kategoria II - zawodnicy 15-letni (rocznik 2004)
Kategoria III - zawodnicy 14-letni (rocznik 2005)
Kategoria IV - zawodnicy 13-letni (rocznik 2006)
Kategoria V - zawodnicy 12-letni (rocznik 2007)
Kategoria VI - zawodnicy 11-letni (rocznik 2008)
Kategoria VII - zawodnicy 10-letni (rocznik 2009)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy