PŁYWANIE. Wymazywali stare rekordy pod bacznym okiem mistrza

25 grudnia 2018 Autor: png
Młodzi pływacy chcą pójść drogą najbardziej znanego wychowanka oświęcimskiej Unii - Pawła Korzeniowskiego (pierwszy z lewej). Fot. www.facebook.com/SMSoswiecim

Młodzi pływacy chcą pójść drogą najbardziej znanego wychowanka oświęcimskiej Unii - Pawła Korzeniowskiego (pierwszy z lewej). Fot. www.facebook.com/SMSoswiecim

Oświęcimska pływalnia gościła uczestników pływackiej imprezy "Bijemy Rekordy" pod patronatem Pawła Korzeniowskiego. Była to jubileuszowa, bo dziesiąta edycja tych zawodów. Najlepszymi okazali się Marta Klimek i Michał Daszkiewicz.

Pawła Korzeniowskiego kibicom nie trzeba przedstawiać. Wychowanek Unii był trzykrotnym uczestnikiem igrzysk olimpijskich, mistrzem świata i Europy, wielokrotnym mistrzem i rekordzistą Polski. Zawody „Bijemy rekordy” organizowane corocznie na krótkim basenie w Oświęcimiu cieszą się coraz większą popularnością. Na pożegnanie 2018 roku odbyła się ich dziesiąta edycja, którą uroczyście otworzył sam Paweł Korzeniowski.

O medale rywalizowało ponad 560 pływaków! Oprócz rodzimych adeptów pływania do Oświęcimia zjechali też Słowacy, Czesi, a nawet reprezentanci Zjednoczonych Emiratów Arabskich! Najwięcej powodów do zadowolenia miał trener Andrzej Brania, bo to jego podopieczni - Marta Klimek i Michał Daszkiewicz zwyciężali w swoich kategoriach.

Z reprezentantów gospodarzy na czołowych pozycjach znaleźli się także Mateusz Mamcarz (zwycięstwo w grupie do lat 14), Maksym Majewski (drugie miejsce w grupie do lat 14), Michał Piela (czwarte miejsce w grupie do lat 14), Wiktoria Miernik (drugie miejsce w grupie do lat 14), Renata Wilczek (trzecie miejsce w grupie do lat 14), Julia Pawłowska (czwarte miejsce w grupie do lat 15 i starsi), Kamil Sieradzki (czwarte miejsce w grupie do lat 15 i starsi) oraz David Szczygieł (piąte miejsce w grupie do lat 15 i starsi).

W klasyfikacji medalowej triumfowała UKP Unia. Oświęcimianie wywalczyli w sumie 16 złotych, 23 srebrne i 15 brązowych krążków. Gospodarze wyprzedzili łódzką Jedynkę (11 złotych, 11 srebrnych, 10 brązowych medali) i Alfę z Bukowna (11 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe medale).

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy