PODOLSZE. Boisko jak malowane za 660 tys. zł. Pomógł małopolski samorząd

07 sierpnia 2018 Autor: red
Fot. UM Zator

Fot. UM Zator

Trwa modernizacja boiska przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Podolszu. Zadanie zostało dofinansowane z programu Urzędu Marszałkowskiego "Małopolskie boiska".

Zakres robót obejmuje m. in. : roboty rozbiórkowe, podbudowę i nawierzchnię poliuretanową (968 m2) wraz z liniami boisk, chodniki i opaski z kostki brukowej (240,8 m2), oświetlenie terenu (6 słupów), elementy wyposażenia (piłkochwyty, słupy do koszykówki i siatkówki, bramki, ławki, kosze na śmieci).

Modernizacja pochłonie blisko 660 tys. zł. Dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego sięga prawie 190 tys. zł.

Projekt "Małopolskie boiska" zakłada wymianę nawierzchni urazogennych: żużlowych, betonowych, asfaltowych, z kostki brukowej, na już istniejących przyszkolnych boiskach sportowych do gier małych lub w miejscach, które będą przekształcone w boiska, na nawierzchnie bezpieczne poliuretanowe tzw. polipropylenowe wraz z uzupełnieniem boisk (o ile zachodzi taka konieczność) o nowe bramki, siatki, kosze i piłkochwyty.

Program jest realizowany przez 54 małopolskich samorządów. Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył na ten cel w tym roku ogółem 9 mln zł zł. W powiecie oświęcimskim oprócz boiska w Podolszu dotacją ze wspomnianego programu objęta została zaniedbana arena sportowa w Osieku.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy