PODOLSZE. Ochotnicy mają nowy wóz strażacki

07 lutego 2019 Autor: sz
fot. UG Zator

fot. UG Zator

W minioną sobotę strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Podolszu oficjalnie otrzymali nowy samochód strażacki.

Tuż po Mszy św. w kościele p.w. św. Wojciecha i Jerzego w Zatorze, odbył się uroczysty apel z okazji poświęcenia i symbolicznego przekazania samochodu Volvo GBA.

-Rok 2018 był rokiem wieńczącym kilkuletnie starania zmierzające do pozyskania nowego samochodu pożarniczego dla naszej OSP. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji, udało się zakupić nowy samochód ratowniczo – gaśniczy Volvo GBA. W imieniu wszystkich druhów OSP Podolsze składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania przez jednostkę samochodu strażackiego. Dzisiejsza uroczystość jest okazją do poświęcenia tego wspaniałego samochodu i symbolicznego przekazania go do służby w naszej OSP – powiedział prezes OSP Podolsze, Szymon Matyja.

Po poświęceniu pojazdu przez ks. proboszcza Jacka Wieczorka, klucze do samochodu przekazał poseł na Sejm Zbigniew Biernat, wicewojewoda Zbigniew Starzec, komendant KW Państwowej Straży Pożarnej oraz burmistrz Zatora, Mariusz Makuch.

Podczas sobotnich uroczystości podpisano porozumienie o podjęciu działań zmierzających do włączenia jednostki OSP w Podolszu do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Marpis, 10.02.2019 22:16
Ogromne wyrazy podziękowania dla Pana Marszałka Zbigniewa Starca - gdyby nie jego osobiste zaangażowanie i trud pewnie nie było by tego pięknego wozu.
Ddddd, 09.02.2019 19:18
Panie Szymonie my wiem kto to wydeptał