PODOLSZE. Potrącił ciężarówką 75-letniego rowerzystę i pojechał dalej. Młody pirat drogowy w rękach Policji

04 lipca 2016 Autor: sza

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze sukcesem zakończyli poszukiwania kierowcy ciężarówki, który potrącił lusterkiem rowerzystę, a następnie nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze dowiedli, że 24-latek dobrze wiedział, co zrobił.

Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Do zdarzenia doszło dwa tygodnie temu w Podolszu. Tuż po 5 rano policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty na drodze wojewódzkiej nr 781. Na miejscu ustalili, że 75-letni mieszkaniec Podolsza,  jadąc na rowerze został potrącony lusterkiem przez samochód ciężarowy. 

- Kierowca ciężarówki podjął manewr wyprzedzania, jednakże kiedy z przeciwka nadjechał inny pojazd  zjechał na swój pas i potrącił rowerzystę. Niestety, mimo że lusterko roztrzaskało się podczas uderzenia, a poszkodowany wywrócił się na jezdnię, kierowca nie zatrzymał się i pojechał dalej w kierunku Zatora - opisuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.  

Ranny cyklista trafił do szpitala. U starszego mężczyzny stwierdzono złamania kilku żeber i ogólne potłuczenia.

Policjanci zajęli się poszukiwaniem sprawcy wypadku. Na miejscu przeprowadzono oględziny. Zabezpieczono ślady,  m.in. fragmenty lusterka ciężarówki.

W toku śledztwa funkcjonariusze ustalili, że zbite lusterko pochodziło z samochodu marki IVECO, a następnie stwierdzili, że kierowca takiej właśnie ciężarówki wjechał do jednej z bocznych uliczek zatorskiego rynku, gdzie zdemontował pozostały fragment uszkodzonego lusterka. 

I tak po nitce do kłębka, na podstawie numerów rejestracyjnych podejrzanego pojazdu funkcjonariusze dotarli do jednej z firm transportowych,  na którą  zarejestrowana była ciężarówka. Ustalili, że w dniu zdarzenia pojazdem kierował 24-letni mieszkaniec Gminy Andrychów.  

- Jak się okazało, mężczyzna kilka lat temu stracił prawo jazdy za przekroczenie punktów karnych nałożonych przez policjantów za różnego rodzaju wykroczenia drogowe, natomiast aktualnie na jego koncie znajdowało się już kolejnych 10 punktów - podkreśla Jurecka, dodając że za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy