POLANKA WIELKA. Matce i babci groził bronią

29 czerwca 2017 Autor: sz

Od ponad roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką i babcią. Groził kobietom rewolwerem. 35-letniemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu odebrał w poniedziałek wieczorem zgłoszenie dotyczące awantury domowej w Polance Wielkiej. Z informacji wynikało, iż pijany 35-latek grodził rewolwerem swojej 55-letniej matce oraz 80-letniej babci. Na miejsce natychmiast udali się policjanci.

-Policjanci zachowując szczególne względy bezpieczeństwa, obezwładnili i zatrzymali agresora. Podczas jego przeszukania znaleźli i zabezpieczyli rewolwer, naboje oraz metalowe śruty – informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

35-letni mężczyzna w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zebrali materiały i udowodnili, że mieszkaniec Polanki Wielkiej od ponad roku stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec rodziny. Usłyszał zarzut znęcania się.

-Wczoraj podejrzany został doprowadzony przed oblicze prokuratora, który zastosował wobec niego obowiązek opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się oraz dozór policyjny – informuje Małgorzata Jurecka.

Mężczyzna podejrzany jest również o posiadanie broni i amunicji bez pozwolenia. W tej sprawie zostanie powołany biegły z zakresu badań broni i balistyki, który określi, czy zabezpieczone militaria wymagały zezwolenia.

-Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – podkreśla rzeczniczka.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy