POLANKA WIELKA. Zamiast spać noc spędzili w remizie ucząc się strażackiego rzemiosła

20 lutego 2018 Autor: red
fot. OSP Polanka Wielka

fot. OSP Polanka Wielka

W nocy z piątku na sobotę z myślą o młodszej Młodzieżowej Drużynie Ochotniczej w jednostce OSP Polanka Wielka zorganizowano "Nockę w remizie". Najmłodsi druhowie mogli zapoznać się z pracą i sprzętem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Młodzi adepci dowiedzieli się jak prawidłowo postępować w razie załamania się tafli lodu na otwartych akwenach. Nauczyli się udzielania pierwszej pomocy i obsługi defibrylatora AED. A wszystko to dzięki Miejskiemu WOPR w Oświęcimiu.

Był również czas na kolację i obejrzenie krótkich filmików instruktażowych dotyczących właściwego postępowania w przypadku wypadków masowych.

Gościem młodych strażaków był st. sierż. rez. Zbigniew Kurnik z Grupy Operacyjnej KĘTY, który podzielił się z młodzieżą wiedzą i doświadczeniem.

Kolejne godziny przyniosły dalsze atrakcje - całonocną wartę przy garażu, alarm w środku nocy oraz musztrę! Druhowie świetnie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami, a rano wrócili do domu szczęśliwi i zmęczeni.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy