PORĘBA WIELKA. 15 osób trafiło do szpitala. Zatruli się na weselu

15 czerwca 2017 Autor: Szymon Chabior

Nawet kilkadziesiąt osób mogło zatruć się jedzeniem podczas przyjęcia weselnego w jednym z domów weselnych w Porębie Wielkiej. Wymioty, biegunka, osłabienie. Do szpitala w Oświęcimiu zgłosiło się do dnia wczorajszego 15 osób. Chorzy zostali skierowani na odziały zakaźne do szpitali w Tychach i Wadowicach.

Sprawą zatrucia zbiorowego zajmuje się Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu

Sprawą zatrucia zbiorowego zajmuje się Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu

Do zatrucia zbiorowego doszło w miniony weekend podczas przyjęcia weselnego w jednym z domów weselnych w Porębie Wielkiej.

-Faktycznie ostatnio były przypadki osób z zatruciem pokarmowym. W ostatnich trzech dniach zgłosiło się na Szpitalny Oddział Ratunkowy 10 osób z podobnymi objawami – poinformował Andrzej Jakubowski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

Kilka godzin po rozmowie z dyrektorem Andrzejem Jakubowskim udało nam się ustalić, że liczba zgłoszeń wzrosła do 15 osób (stan na godzinę 17.00 dnia wczorajszego). W oświęcimskim szpitalu nie ma oddziału zakaźnego dlatego chorzy zostali skierowani do innych szpitali.

-Wszystkie osoby, które zgłosiły się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zostały skierowane na oddział zakaźny do szpitali w Wadowicach oraz Tychach – mówi Andrzej Jakubowski.

Szpital Powiatowy w Oświęcimiu poinformował o całej sytuacji Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Oświęcimiu.

-Zostało wszczęte dochodzenie epidemiologiczne – informuje Karolina Lewicka-Pyrz, rzecznik prasowy PSSE w Oświęcimiu. -Zostały też pobrane próby żywnościowe w lokalu, a chorzy będą przebadani w piątek – dodaje rzeczniczka.

We wtorek pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu dokonali kontroli w domu weselnym, w którym doszło do zatrucia. Podczas kontroli zauważono kilka nieprawidłowości, które nakazano właścicielowi jak najszybciej usunąć. Dzień później dokonano rekontroli podczas której wcześniejsze uchybienia zostały naprawione.

-Nie było podstaw by wstrzymać funkcjonowanie domu weselnego – podkreśla Karolina Lewicka-Pyrz z PSSE w Oświęcimiu. -Właściciel obiektu został ukarany mandatem – dodaje rzeczniczka.

Udało nam się dodzwonić do domu weselnego w Porębie Wielkiej. Właściciel miał oddzwonić, jednakże do dnia dzisiejszego telefon milczy. Do sprawy będziemy powracać.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy