PORĘBA WIELKA. Smutne minki zamiast mandatu

10 października 2016 Autor: raf

Ubrani w kamizelki odblaskowe i wyposażeni w transparent zachęcający do noszenia odblasków uczniowie porębskiej podstawówki w policyjnej asyście wyruszyli na pobliskie skrzyżowanie. W ramach akcji „Odblaskowa szkoła” dzieci wręczały jadącym z dozwoloną prędkością kierowcom własnoręcznie wykonane uśmiechnięte odblaskowe minki.

Fot. zbiory szkoły

Fot. zbiory szkoły

Natomiast jadącym zbyt szybko kierowcom trafiły się... smutne minki. W ten sposób najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej wraz ze swoimi wychowawczyniami, postanowili w szczególny sposób „wypunktować” kierowców, którzy nie potrafią zdjąć nogi z gazu w terenie przyszkolnym.

- Tym razem obeszło się bez mandatu, ale niektórzy najedli się wstydu przed dziećmi. Oby ta nauka nie poszła na marne. Wszystkim, którzy otrzymali uśmiechnięte minki gratulujemy i życzymy szerokiej drogi - mówią Anna Szarzec i Urszula Mitoraj, koordynatorki „Odblaskowej szkoły” w porębskiej podstawówce.

Wcześniej, w ramach tej akcji, dzieci wraz ze swoimi rodzicami stawili się na „Odblaskową wywiadówkę” zaopatrzeni w kamizelki i elementy odblaskowe. Każdy z rodziców otrzymał też biuletyn informacyjny, w którym ukazała się notatka pt. „Bądź widoczny, bądź bezpieczny” propagująca noszenie kamizelek i elementów odblaskowych.

Uczniowie z redakcji szkolnej gazetki „Grottgerek” zamieścili krótki artykuł promujący konieczność noszenia elementów odblaskowych. Dla młodszych dzieci umieszczono rysunki, na których wskazano miejsca, gdzie należy nosić odblask.

- Każda osoba, która odwiedza naszą placówkę, może podziwiać piękne prace uczniów wykonane w formie makiet, jako projekty edukacyjne pod hasłem „Moje bezpieczne osiedle”. Na gazetce „Bądź ostrożny i bezpieczny” wyeksponowano znaki bezpieczeństwa wykonane według pomysłu uczniów - przybliża Anna Szarzec.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy