POWIAT. Dwa nowe pojazdy dla niepełnosprawnych, a ceramiczne busiki dla darczyńców

21 lutego 2018 Autor: red
fot. nadesłane

fot. nadesłane

Ponad 400 tys. zł kosztowały dwa specjalistyczne samochody, który posłużą niepełnosprawnym. Już korzystają z niego uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chełmku i Oświęcimiu oraz podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Bulowicach.

Siedemnastoosobowy Mercedes Sprinter kosztował 289 tys. zł, a dziewięcioosobowy bus Opel Vivaro 128 tys. zł. Zakup obu pojazdów został dofinansowany przez Powiat Oświęcimski w kwocie 50 tys. zł. PFRON na ten cel przekazał 270 tys. Pozostała kwota pochodziła z budżetów Miasta Oświęcim, Gminy Chełmek, Gminy Kęty oraz środków Fundacji im. Brata Alberta i Fundacji Zgromadzenia Braci Albertynów.

- Wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie serdecznie dziękuję - powiedział Starosta Oświęcimski Zbigniew Starzec.

Samochody zostały poświęcone przez ks. dziekana Józefa Pilcha z Bulowic i ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, który jest prezesem zarządu Fundacji im. Brata Alberta.

Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej i mieszkańcy DPS Bulowice dziękując darczyńcom wręczyli im wykonane własnoręcznie ceramiczne busiki.

-Jesteśmy niezmiernie wdzięczni PFRON i władzom samorządowym za wsparcie i zauważenie codziennych potrzeb osób niepełnosprawnych. To realna i bardzo wartościowa pomoc, z której osoby niepełnosprawne będą korzystać każdego dnia. Serdecznie dziękujemy - tłumaczą przedstawiciele WTZ.

-Cieszę się, że dzięki temu uczestnicy WTZ będą mogli przemieszczać się w komfortowych i odpowiednio do tego przygotowanych warunkach - skwitował Andrzej Saternus, burmistrz Chełmka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy