POWIAT. 17 mandatów dla pieszych w jednym dniu

11 sierpnia 2015 Autor: sz

17 mandatów karnych i 13 pouczeń. To bilans wczorajszej akcji oświęcimskiej drogówki „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego.

Na ulicy Olszewskiego w Oświecimiu piesi chodzą "swoimi przejściami". Fot. Szymon Chabior

Na ulicy Olszewskiego w Oświecimiu piesi chodzą "swoimi przejściami". Fot. Szymon Chabior

W poniedziałek policjanci przeprowadzili w powiecie akcję „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Działania 14-stu policjantów trwały od godziny 6:00 do 22:00.

Funkcjonariusze zatrzymali 30 osób, które przechodziły przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. 17 osób otrzymało mandaty karne w wysokości 50 zł, natomiast 13 osób zostało pouczonych.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci zatrzymali także 5 nietrzeźwych rowerzystów.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
hjhjhjk, 21.08.2015 14:28
polowania na emerytki ciąg dalszy - to 1302 pewny grosz
hotin do Tymczas:, 12.08.2015 21:21
Co ma do rzeczy w temacie moja poprawna opcja polityczna nie związana z oświęcimska budżetówką? natomiast co do meriyum sprawy-Gdzie w mieście jest dozwolony ruch samochodów ciezarowych,i A jaka widoczość ograniczona dla cyklisty?PS. A jak się nie znasz na ,,prawie o ruchu drogowym" to proponuje tutejszej redakcji byta zapytała o tą kwestię panią rzecznik KP Policji w Oświecimiu-KTO I KIEDY MOŻE PORUSZAĆ SIĘ ROWEREM PO CHODNIKACH PRZEZNACZONYCH DLA RUCHU PIESZEGO. Zapewniam ciebie,że będziesz bardzo zdziwiona jak się dowiesz.
Tymczas, 12.08.2015 12:44
Hotin -nawet twoja opcja polityczna skłania do myślenia / chyba ze z tego się wyspowiadasz i dostaniesz rozgrzeszenie -takich tam trzeba/ -rowerzysta na drodze szczególnie w newralgiczny miejscach to w najlepszym przypadku duże spowolnienie ruchu a bardzo często kolizje ze skutkiem smiertelnym/ szczególnie na rondzie gdzie kierujący samochodem ciezarowym ma ograniczoną widocznosć/ -oczywiscie jazda po chodniku ma być w skrócie -kulturalna
mieszkaniec, 12.08.2015 08:35
na przeciwko mostków ulic Marchlewskiego i Westerplatte ... jest linia przerywana - można przechodzić .....???? gdy jest pusto i nie ma aut ????
monwice , 12.08.2015 07:08
bardzo to proste ukarać pieszych i zrobić zrobić dobry wynik i się nim pochwalić :) a ze smrodem który towarzyszy nam przez trzy lata nie da się nic zrobić i wszyscy są bezradni. Pewnie trzeba będzie wyjść na pasy i zablokować drogi by zwrócić uwagę na problem .
gaba, 12.08.2015 05:54
My rowerzysci na rondach mamy korytarz i pierwszenstwo, ale rzadko ktory kierowca w Oświęcimiu nas przepuszcza.
lubie_rower, 11.08.2015 18:29
do "Kierowca": Jaki masz problem z rowerzystami na rondach ? Są pełnoprawnymi użytkownikami drogi jak każdy inny. Ja po paru "przygodach" spowodowanych przez kierowców blaszanek, postanowiłem zakupić sobie kamerę. Nie ochroni mnie ona przed wariatem który np. wymusza pierwszeństwo na skrzyżowaniu, ale będę miał jako dowód :/ Pozdrowienia dla wszystkich rowerzystów z Oświęcimia!
hotin, 11.08.2015 18:14
A kiedy akcja Policji wobec coraz większego ruchu rowerowego na chodnikach w Oświecimiu ? Nadmieniam,że zdecydowana większość to kobiety nieznające się na prawie o ruchu drogowym dzwoniące na pieszych bezprawnie!
SPRAWIEDLIWY, 11.08.2015 15:52
Jeszcze niech wezmą się za baranów na rowerach którzy jeżdżą w nocy bez oświetlenia i drogą a obok biegnie ścieżka rowerowa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kierowca, 11.08.2015 15:25
No i dobrze bo chociaż pasów w Oświęcimiu niemało to i tak piesi łażą jak chcą. A rowerzyści szczególnie na rondach to plaga. Jakieś zasady trzeba byłoby im przypomnieć.
Znachor, 11.08.2015 15:18
może jeszcze akcja "Parkują jak osły utrudniając życie pieszym"? Zasole byłoby dobre - mandatów byłoby bardzo dużo.