POWIAT. 88% maturzystów zdało egzamin dojrzałości. To wynik lepszy od średniej krajowej i wojewódzkiej

09 lipca 2019 Autor: sz
fot. archiwum

fot. archiwum

Dla większości tegorocznych maturzystów rozpoczęły się już spokojne wakacje. W Małopolsce egzamin dojrzałości zdało 85%, a na poziomie ogólnokrajowym 80,5%.

W powiecie oświęcimskim do matury przystąpiło 917 osób. Egzamin dojrzałości pozytywnie zdało 810 (88%) osób z ośmiu placówek.

W placówkach powiatowych wyniki prezentują się następująco.
- Powiatowy Zespół nr 1 w Oświęcimiu (Konar) – do matury przystąpiły 192 osoby, zdało 190
- Powiatowy Zespół nr 2 w Oświęcimiu (Chemik)- do matury przystąpiły 247 osoby, zdało 209
- Powiatowe Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu - do matury przystąpiły 145 osoby, zdało 130
- Powiatowy Zespół nr 4 w Oświęcimiu (Ekonom) - do matury przystąpiły 72 osoby, zdało 52
- Powiatowy Zespół nr 6 w Brzeszczach - do matury przystąpiły 22 osoby, zdało 11
- Powiatowy Zespół nr 9 w Kętach - do matury przystąpiły 54 osoby, zdało 52
- Powiatowy Zespół nr 10 w Kętach - do matury przystąpiły 91 osoby, zdało 75
- Powiatowy Zespół nr 11 w Kętach - do matury przystąpiły 94 osoby, zdało 91

-Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku lepiej z egzaminem dojrzałości poradzili sobie licealiści, nieco gorzej absolwenci technikum. Jeśli komuś powinęła się noga z jednego przedmiotu, będzie mógł się zrehabilitować już w sierpniu – czytamy na stronie powiatu oświęcimskiego.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy