POWIAT. Cel! Pal! Tu można ostro postrzelać

23 lipca 2013 Autor: PLIN

Strzelnica sportowa przy Powiatowym Zespole nr 2 Oświęcimiu przeszła generalny remont. - Po dwóch miesiącach prac budowlanych oprócz nowego oblicza obiekt zyskał atest umożliwiający prowadzenie strzelań sportowych, szkoleniowych, rekreacyjnych oraz treningów strzeleckich z broni pneumatycznej i palnej do 5,6 mm - informuje Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.

fot. Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

fot. Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

Blisko 40-letnia strzelnica sportowa przy Powiatowym Zespole nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu wymagała kompleksowego remontu. - Niezbędne były prace związane z naprawą poszycia dachu, remontem sanitariatów, pomieszczeń sędziów i magazynu. Dokonano ponownego obłożenia osłon i przegród strzeleckich drewnem iglastym. Usytuowanie obiektu wymagało postawienia ogrodzenia, montażu oświetlenia zewnętrznego, monitoringu oraz alarmu - wyliczają w starostwie. Po modernizacji obiekt uzyskał także atest, dzięki któremu, oprócz zajęć strzeleckich z broni pneumatycznej, można tu strzelać z broni palnej do 5,6 mm.

- Strzelnica przy PZ nr 2 to praktycznie jedyny tego typu obiekt w tej części Małopolski, gdzie prowadzić można zarówno zawody sportowe jak i ćwiczenia z broni śrutowej i palnej –zaznaczył starosta Józef Krawczyk. - Z obiektu korzystać będą nie tylko uczniowie, ale także środowiska strzeleckie z klubów sportowych działających na terenie powiatu oraz policjanci - dodał.

Strzelnicę wyremontowano dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013. Całkowity koszt projektu „Polsko-słowacki strzał w dziesiątkę” wynosi ponad 251 tys. zł.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
sąsiad zza miedzy, 24.07.2013 20:33
jacek: nawet kbks-u nie mają do zabawy-treningu??? dziwne
jacek, 23.07.2013 16:42
oj kogoś poniosło)))policjanci???a to z jakiej broni???bo nie mają broni o kalibrze do 5,6 mm-chyba,że sobie popukają z wiatrówek)))
uczeń, 23.07.2013 11:57
no to jeden z pz nr 3 już tylko będzie strzelał, wprawdzie uczniów rękoma, ale sukcesy przypisze sobie. W szkole to go już w ogóle nie będzie i całe szczęście!