POWIAT. Dwa śmiertelne wypadki, 14 kolizji. Apel o rozwagę

08 września 2014 Autor: plin

Tragiczny plon ostatnich dni na drogach. Dwa śmiertelne wypadki, kilkanaście kolizji, kolejne nietrzeźwe osoby za kółkiem. - Ponownie apelujemy o rozwagę, trzeźwość oraz reagowanie, kiedy osoba nietrzeźwa wsiada za kierownicę - wzywają policjanci.

fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

Od 5 do 8 września, jak informuje KPP Oświęcim, na drogach powiatu doszło do dwóch wypadków, w których śmierć poniosły dwie osoby, a cztery zostały ranne. - Ponadto policjanci uczestniczyli w czynnościach związanych z 14 kolizjami drogowymi. Zatrzymano także trzech nietrzeźwych kierowców oraz dwóch będących po użyciu alkoholu, a także jednego kierującego z zakazem kierowania pojazdami - wyliczają funkcjonariusze.

5 września w Chełmku, na ul. Oświęcimskiej, zatrzymano 43-letniego mieszkańca Oświęcimia - za kierownicą samochodu marki VW Transporter, pomimo sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami.

6 września około godziny 12.20 w Bulowicach, na ul. Dębina, doszło do kolizji drogowej. - Kierowca samochodu marki VW uszkodził stojący przed jedną z posesji samochód (seat leon), a następnie odjechał. Ustalono, że volkswagenem kierował 36-letni mieszkaniec Bulowic. Zatrzymano go na terenie Bulowic kilka godzin później. Był pod wpływem alkoholu. Jak się okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania. Do badań została mu pobrana krew - przekazuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

7 września o godzinie 19.40 w Rajsku, na ul. Różany Potok, policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę. - Kierował quadem w stanie nietrzeźwym - 1,26 promila alkoholu - dodaje policjantka.

Funkcjonariusze apelują o rozsądek: - Ponownie apelujemy o rozwagę, trzeźwość za kierownicą oraz reagowanie, kiedy osoba nietrzeźwa wsiada za kierownicę. Przypominamy, że zdarzenie trwające ułamek sekundy ma wpływ na całe życie wielu osób i nie da się tej sytuacji w żaden sposób odwrócić. Natomiast rozsądne zachowanie osób postronnych w wielu przypadkach pozwoliło tragedii uniknąć - zaznacza asp. szt. Jurecka.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rozbawiona, 10.09.2014 13:14
Historia autentyczna, z soboty - okolice Oświęcima. Jedzie sobie pewien pan rowerkiem do kolegi. Widzą go nasi wspaniali i troskliwi policjanci. Pan u kolegi wypija kilka piw, po czym postanawia wracać do domu. Zostawia rower u kolegi i wraca na piechotę polną drogą. A tu nagle podjeżdża do niego ów patrol i panowie policjanci zaczynają dopytywać gdzież to Pan rower podział. Może chcieli go do domu odtransportować ;D
Chełmek, 09.09.2014 09:41
@normalna zmień sobie nick na nienormalna i zjedz snickersa bo wychodzi z ciebie gremlin i gwiazdorzysz
sep, 09.09.2014 08:43
To są potencjalni mordercy a oni w autach to pociski do zabijania! Bezwzględna kara !
petrov, 08.09.2014 23:11
apel apelem. Jak będą tylko apelować to będzie dalej to samo. Trzeba konkretnie działać panowie funkcojonariusze niebiescy. Zajmijcie sie zmotoryzowanymi a nie kierowcami roweru na polnych drogach. Jak będziecie apelować to za przeproszeniem Ch.... z tego będzie. Działajcie a nie śpicie w radiowozach gdzieś na uboczach !!!! Bo niedługo powstanie nowy program w TVN turbo