POWIAT. Dwa zdarzenia na przejściach dla pieszych. Piesze trafiły do szpitala

14 września 2020 Autor: sz
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

W piątek w godzinach wieczornych na ulicy Konarskiego w Oświęcimiu doszło do zdarzenia drogowego na przejściu dla pieszych. To kolejne tego typu zdarzenie w ostatnich dniach na drogach powiatu oświęcimskiego.

-Z ustaleń policjantów wynika, iż 23-letni mieszkaniec gminy Zator, jadąc bmw potrącił na przejściu dla pieszych 15-letnią mieszkankę gminy Oświęcim, która wbiegła na przejście tuż przed jadący pojazd – relacjonuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Ranna nastolatka została przewieziona do oświęcimskiego szpitala, gdzie przeszła badania. U pieszej stwierdzono poważny uraz głowy oraz ogólne potłuczenia.

Dokładnie tydzień wcześniej (4.09) w godzinach popołudniowych doszło do podobnego zdarzenia na ulicy Piastowskiej w Chełmku.

-Kierujący samochodem marki saab, 29-letni mężczyzna potrącił 10-letnią mieszkankę Chełmka, która wraz z koleżanką przechodziła przez przejście dla pieszych – informuje rzeczniczka oświęcimskiej policji.

Małoletnia poszkodowana na początku została przewieziona do oświęcimskiego szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała. Badania ujawniły jednak uraz głowy i 10-letnią piszą przetransportowano do jednego z krakowskich szpitali.

Dokładne okoliczności obu zdarzeń wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy