POWIAT. Dzień Wszystkich Świętych. Informacje dla kierowców i użytkowników komunikacji miejskiej

31 października 2019 Autor: zyg
fot. zyg

fot. zyg

Poniżej zamieszczamy informacje o zmianach organizacji ruchu drogowego w okolicach cmentarzy w powiecie oświęcimskim oraz komunikacji miejskiej.
OŚWIĘCIM

Na okres Wszystkich Świętych zmieni się organizacja ruchu przy oświęcimskich nekropoliach. Zmiany na drogach będą obowiązywały od 31 października do 2 listopada.

W rejonie cmentarza parafialnego będzie zakaz skrętu w lewo z ul. Dąbrowskiego w ul. Piłsudskiego oraz skrętu w lewo i w prawo z ul. Dąbrowskiego w ul. Chopina, do której dojazd poprowadzony będzie objazdem określonym na tablicach informacyjnych. Dodatkowo na wyjeździe z drogi przy cmentarzu parafialnym na ul. Dąbrowskiego nakazany będzie skręt w prawo. Ta organizacja ruchu będzie obowiązywać od 31 października do 2 listopada.

Z kolei w rejonie cmentarza komunalnego zakłada się ruch jednokierunkowy. Będą trzy wjazdy w kierunku nekropolii – jeden z ulicy Żeromskiego pierwszym odcinkiem ulicy Norwida oraz dwa z ul. Dąbrowskiego – drugim odcinkiem ulicy Norwida oraz drogą wewnętrzną bez nazwy, łączącą się z ul. Norwida ( wzdłuż hotelu „ Dąbrowski” ). Następnie ruch w w jednym kierunku kierowany będzie ulicą Norwida do ulicy Wiklinowej. Ulicą Wiklinową, drogą bez nazwy do ulicy Wysokie Brzegi oraz ulicą Wysokie Brzegi, poprowadzony będzie w lewo jako ruch dwukierunkowy do ul. Szpitalnej oraz w prawo jako jednokierunkowy do ul. Paderewskiego - drogi wojewódzkiej 933.

1 listopada na placu targowym będzie można bezpłatnie parkować samochody.

Źródło: Urząd Miasta Oświęcim

Miejski Zakład Komunikacji spółka z o.o. w Oświęcimiu informuje Pasażerów,że w dniu 01 listopada 2019 r. /piątek/ autobusy MZK Oświęcim kursowały będą jak w niedzielę i święta. Dodatkowo w tym dniu uruchomiona zostanie linia specjalna:

Linia „C”

kursująca trasą: Os. Stare Stawy Pętla – Św. Barbary – Most Jagielloński – Garbarnia(ul. Legionów) – Dąbrowskiego Kościół – Dąbrowskiego Cmentarz – Dąbrowskiego Szpital – Dąbrowskiego – Transchemia – Oświęcim Zwycięstwa.

Odjazdy z przystanku Stare Stawy Pętla: 9:00, 10:00, 11:00, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30.

Odjazdy z przystanku przy ul. Zwycięstwa: 9:30, 10:30, 11:30, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00.

Ponadto w dniach 31.10.2019 – 02.11.2019 r. w rejonie Cmentarza Komunalnego wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu. W związku z tym autobusy linii Nr 4 w kierunku przystanku Lodowisko kursowały będą bez zmian natomiast w kierunku powrotnym kursowały będą trasą objazdu od przystanku Lodowisko ulicami: Zwycięstwa, Koszykową, rondo na DWR, Paderewskiego, Dąbrowskiego, Szpitalną do ul. Wysokie Brzegi i dalej swoją trasą z pominięciem przystanków Kruki II i Kruki I.

Źródło: MZK OświęcimKĘTY

Główny ruch pojazdów odbywać się będzie ul. Św. Jana Kantego w kierunku od centrum miasta do al. Jana Pawła II.

Na ul. Św. Jana Kantego wprowadzony zostaje ruch jednokierunkowy od ul. Ogrodowej do al. Jana Pawła II, z możliwością jednostronnego parkowania.

Kierowcy opuszczający parking przy cmentarzu kierowani będą z parkingu ul. Szpitalną w prawo w ul. Św. Jana Kantego do al. Jana Pawła II.

Do cmentarza będzie można też dojechać łącznikiem od ul. Adama Mickiewicza do ul. Św. Jana Kantego, przy czym wyjazd możliwy będzie tylko w kierunku al. Jana Pawła II.

Źródło: Urząd Gminy KętyBIELANY

Główny dojazd do cmentarza odbywać się będzie od strony Pl. Św. Macieja, ulicą Beskidzką do ul. Plebańskiej. Na tym odcinku wprowadza się ruch jednokierunkowy z możliwością jednostronnego parkowania.

Wyjazd z parkingu przy cmentarzu, możliwy będzie ul. Plebańską, tylko w kierunku ul. Kęckiej (drogi wojewódzka nr 948).

Na ul. Plebańskiej wprowadza się ruch jednokierunkowy od ul. Beskidzkiej do drogi wojewódzkiej oraz w drugim kierunku na odcinku od ul. Beskidzkiej do ul. Solnej z możliwością jednostronnego parkowania pojazdów.

Prosimy o ostrożną jazdę, zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz poleceń kierujących ruchem.

Ponadto, w okresie 1 listopada uruchomiona zostaje komunikacja zbiorowa osób na trasie pomiędzy osiedlami mieszkaniowymi, a cmentarzem komunalnym w Kętach.

Zaleca się korzystanie z tych przewozów w celu uniknięcia utrudnień w komunikacji w rejonie cmentarza (informacja o rozkładzie jazdy dostępna poniżej).

Źródło: Urząd Gminy Kęty


CHEŁMEK

Informujemy, że w dniach od 31 października do 2 listopada zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Słowackiego i Na Skałce. Na części tych ulic wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Zmiana spowodowana jest usprawnieniem dojazdu do cmentarzy. Kierowców zachęcamy do większej ostrożności podczas poruszania się po drogach przy okazji święta Wszystkich Świętych i dnia zadusznego, gdy ruch w okolicach cmentarzy jest największy.


Źródło: Urząd Miejski w Chełmku

BRZESZCZE

Informujemy, że w dniach od 31 października do 3 listopada 2019 roku zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w okolicy cmentarzy w Jawiszowicach oraz Brzeszczach. Kierowców prosimy o dostosowanie się do zmienionego oznakowania oraz zachowanie szczególnej ostrożności, mając na uwadze wzmożony ruch pieszych w obrębie obu cmentarzy.
Tymczasowa organizacja ruchu w Brzeszczach ma na celu zmianę sposobu ruchu na ul. Jana III Sobieskiego z dwukierunkowego na jednokierunkowy z wjazdem od ul. Dąbrowskiego. W związku z tym wprowadzono znaki:
- na wlocie ul. Jana III Sobieskiego od strony ul. Dąbrowskiego D-3 (droga jednokierunkowa);
- na wlocie ul. Jana III Sobieskiego od strony ul. Piastowskiej B-2 (zakaz wjazdu);
- przy dojeździe do skrzyżowania z ul. Jana III Sobieskiego C-5 (nakaz jazdy prosto);
- na podporządkowanych drogach przy ul. Jana III Sobieskiego znaki C-2/C-4 (nakaz jazdy w prawo/w lewo za znakiem).
W Jawiszowicach zmiana dotyczy ul. św. Marcina, na której obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy z wjazdem od ul. Olszyny. Natomiast na ul. Plebańskiej ruch jednokierunkowy poprowadzony został od Placu ks. prof. J. Tischnera.
W związku z tym wprowadzono znaki:
- na wlocie ul. św Marcina od strony ul. Olszyny D-3 (droga jednokierunkowa);
- na wlocie ul. św. Marcina od strony Placu ks. prof. J. Tischnera B-2 (zakaz wjazdu);
- na wlocie ul. Plebańskiej od strony Placu ks. prof. J. Tischnera D-3 (droga jednokierunkowa);
- na wlocie ul. Plebańskiej od strony ul. Olszyny, za parkingiem, B-2 (zakaz wjazdu).
Ponadto wzdłuż ul. Olszyny na odcinku od ul. Plebańskiej do ul. Bielskiej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się (B-36).


Źródło: Urząd Gminy Brzeszcze

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy

 

Pozostałe aktualności

Miejsce na reklamę
Notice: Undefined variable: weboskiLink6 in /o24.pl/tpl/page/modules/right-col.php on line 65
Miejsce na reklamęMiejsce na reklamęwww.optifloor.plMiejsce na reklamęMiejsce na reklamęMiejsce na reklamęMiejsce na reklamę
Notice: Undefined variable: weboskiLink5 in /o24.pl/tpl/page/modules/right-col.php on line 76