POWIAT. Ferie czas zacząć. Dzieci i rodzice poinstruowani przez Policję

11 stycznia 2019 Autor: adm
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Od dziś policjanci na terenie całego powiatu prowadzą działania pn. „Bezpieczne Ferie 2019”. Natomiast przez ostatnie dwa tygodnie funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi spotkali się z ponad 4 tysiącami uczniów szkół.


Podczas prelekcji przypomnieli im, że warto dobrze i bezpiecznie spędzać czas wolny, unikając wypadku lub innych konsekwencji nieprzemyślanych, groźnych zabaw.


Głównymi tematami poruszanymi na spotkaniach były zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz zabaw na świeżym powietrzu. Policjanci przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem zbiornikach wodnych czy rzekach, czy też przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic czy innych niebezpiecznych miejsc. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” omówili zasady bezpieczeństwa podczas jazdy na nartach.


- Policjanci poruszyli także zagadnienia związane z cyberzagrożeniami, podając zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, który dla młodych internautów stał się „wirtualnym placem zabaw” i korzystając z niego należy również dbać o własne bezpieczeństwo - przybliża asp. szt. Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, dodając że dzieci uzyskały wskazówki, gdzie szukać pomocy w przypadku stania się ofiarą tego rodzaju przestępczości.

Podczas spotkań z rodzicami funkcjonariusze apelowali o zapewnienie dzieciom prawidłowej, najlepiej zorganizowanej formy opieki, a także podawali sposoby zabezpieczenia mienia w przypadku wyjazdu na wypoczynek całej rodziny. Ponadto informowali rodziców oraz opiekunów zorganizowanych grup o możliwości przeprowadzenia kontroli autokarów przed wyjazdem.


- Przypominamy, że rodzic bądź opiekun grupy kontrolę autokaru powinien zgłosić przed wyjazdem przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem pod numer telefonu 33 847 53 13 lub 33 847 52 80 i podać miejsce oraz godzinę planowanego wyjazdu. W pilnych przypadkach np. podejrzenia stanu nietrzeźwości kierowcy lub ujawnienia innych nieprawidłowości, kontrola będzie wykonywana niezwłocznie po zgłoszeniu tego faktu pod numer telefonu alarmowego 997 lub 112 - dodała Jurecka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy