POWIAT. Kolizja za kolizją. Niebezpiecznie na drogach

11 czerwca 2019 Autor: sz
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

W ostatnich dniach na drogach powiatu oświęcimskiego doszło do kilku kolizji drogowych.

W piątek w godzinach wieczornych na skrzyżowaniu ulicy Długiej z Wąską w Przeciszowie doszło do zdarzenia drogowego. 68-letnia mieszkanka Przeciszowa jadąc rowerem, włączając się do ruchu z ulicy podporządkowanej zderzyła się z volkswagenem, którym kierował mieszkaniec Gminy Zator. Na szczęście rowerzystka nie doznała poważniejszych obrażeń ciała.

Natomiast w nocy z piątku na sobotę w Bielanach 29-letni mieszkaniec Warszawy jadąc toyotą, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w wysepkę nowobudowanego ronda, po czym kilkakrotnie dachował.

- Pomimo dużych uszkodzeń samochodu kierowca nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Jak się okazało powodem utraty panowania nad pojazdem był fakt iż kierowca zasnął za kierownicą – informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W niedzielę około godziny 22 do zdarzenia drogowego doszło w Polance Wielkiej. Kierujący citroenem stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w krawężnik. Samochód przewrócił się na bok. Kierowca nie doznał poważniejszych obrażeń ciała.

-Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, uwagę oraz rozsądek za kierownicą, gdyż wśród przyczyn zdarzeń drogowych najczęściej znajduje się brawura lekceważenie przepisów drogowych, chwila nieuwagi bądź pośpiech – podkreśla Małgorzata Jurecka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rowerzysta , 16.06.2019 18:01
Wielokrotnie zgłaszamy nawet na policję, by wreszcie pojawiły się doraźne kontrole
policyjne wychwytujące kierowców, gdzie dla nich 80\90 k/h to norma w terenie zabudowanym (ul. Dworcowa). I nic. Policji nie ma.