POWIAT. Nadal blisko 800 gospodarstw domowych bez prądu

11 marca 2019 Autor: sz
Fot. Szymon Chabior

Fot. Szymon Chabior

W nocy z niedzieli na poniedziałek nad powiatem oświęcimskim przeszła wichura. Od północy do godziny 11.00 w poniedziałek strażacy wyjeżdżali 260 razy. Pierwsze zgłoszenia związane z silnymi wiatrami zaczęły napływać do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu około godziny 1.40. Już wtedy podjęto decyzję o wzmocnieniu obsady osobowej stanowiska kierowania do 4 osób.

-Według stanu na godzinę 11:00 od północy z 10/11 marca odnotowano 260 interwencji - miejscowych zagrożeń, w których zaangażowanych było ok. 300 zastępów, tj. ok. 1500 ratowników. Działania prowadzone były i są nadal w zasadzie na terenie całego powiatu i są to przede wszystkim interwencje polegające na zabezpieczeniu zerwanych lub uszkodzonych dachów oraz usuwaniu połamanych drzew i naderwanych konarów zagrażających budynkom i leżących na drogach. Cały czas napływają nowe zgłoszenia – informuje Zbigniew Jekiełek, oficer prasowy PSP Oświęcim.

Silne wiatry spowodowały także wiele energetycznych. Na godzinę 15.00 bez prądu było jeszcze 789 gospodarstw domowych na terenie powiatu oświęcimskiego.

-Spośród charakterystycznych interwencji należy wskazać m.in. na zabezpieczenie zerwanego dachu na budynku Urzędu Gminy w Polance Wielkiej oraz zerwany dach na hurtowni artykułów spożywczych w Oświęcimiu ul. Kolbego. W sumie odnotowaliśmy ok. 101 uszkodzonych dachów, z czego poważne uszkodzenia (zerwanie dachu) stwierdzono w 5 przypadkach – w budynkach jednorodzinnych i użyteczności publicznej – informuje Zbigniew Jekiełek.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Magda, 11.03.2019 19:11
W Przeciszowie nadal nie ma prądu