POWIAT. Nie spłacali rat za samochody. Policjanci odzyskali auta warte 350 tys. złotych - ZDJĘCIA

16 czerwca 2017 Autor: sz

Przedsiębiorcy zakupili kilka pojazdów – volvo i cztery citroeny w leasing. Od ponad roku nie spłacali rat. Wrocławska firma leasingowa złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Policjanci z powiatu oświęcimskiego odzyskali pojazdy warte 350 tys. złotych.

fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Zatorze przystąpili do rozwiązania sprawy związanej z przywłaszczeniem pięciu samochodów przez właścicieli dwóch firm działający w powiecie oświęcimskim.

-Przedsiębiorcy dwa lata temu zaciągnęli zobowiązania finansowe w jednej z wrocławskich firm leasingowych, jednakże od ponad roku ich nie spłacali. Wierzyciel natomiast, chcąc odzyskać pojazdy, złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa – informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci w trakcie prowadzonych czynności odnaleźli cztery samochody na terenie powiatu oświęcimskiego. Natomiast jeden z citroenów zatorscy policjanci odnaleźli w Katowicach.

-Obaj podejrzani zostali zatrzymani, a następnie na podstawie zebranych dowodów, zostały im postawione zarzuty przywłaszczenia mienia – mówi rzeczniczka.

Mężczyźni za przywłaszczenie mienia mogą spędzić za kratkami nawet 5 lat.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy