POWIAT. Nowy ambulans za 440 tys. zł będzie stacjonował w gminie Brzeszcze

28 listopada 2019 Autor: zyg
fot. RL / Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

fot. RL / Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

W środę w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu odbyło się posiedzenie Rady Społecznej ZOZ. Podczas spotkania zaprezentowano nowy ambulans, który obsługiwał będzie głównie mieszkańców gminy Brzeszcze. Obradom przewodniczył wicestarosta Paweł Kobielusz. Nie zabrakło również nowego dyrektora szpitala Edwarda Pichulek oraz wiceburmistrza Brzeszcz Łukasza Kobielusza.

Zakup nowej karetki kosztował 440 tys. zł, z czego 400 tys. zł pochodziło z dofinansowania z ministerialnego programu wymiany ambulansów. Karetka na bazie volkswagena jest wyposażona w nowoczesny sprzęt służący do ratowania życia, w tym w urządzenie do defibrylacji.

W trakcie obrad Rady Społecznej przedstawiono sytuację finansową szpitala oraz zaprezentowano plany inwestycyjne na rok 2020.

-Sytuacja lecznicy jest stabilna, a żadnemu z oddziałów nie grozi likwidacja. W przyszłym roku planowana jest budowa łączników (przewiązek) między poszczególnymi budynkami szpitala, dzięki czemu pacjenci nie będą już narażeni na transport pod chmurką – podkreślił nowy szef placówki, Edward Pichulek.

W nadchodzącym roku zostanie także przebudowane lądowisko dla helikopterów.

-To przede wszystkim konsekwencja wejścia w życie ministerialnego rozporządzenia z połowy br., wprowadzającego zaostrzone wymogi – zaznaczył wicestarosta Paweł Kobielusz.

Wicestarosta Paweł Kobielusz, że szpital ma dobrze służyć wszystkim mieszkańcom, utrzymywać stabilność finansową i się rozwijać.

Wiemy jaka jest ogólna sytuacja rodzimej służby zdrowia. Dlatego jako samorząd powiatowy pomagamy gdzie się da i partycypujemy w kosztach szpitalnych inwestycjidodał wicestarosta.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy